Facebook Google+ Twitter

Niemcy. Bezrobotny zastrzelił tych, którzy mieli wyrzucić go z mieszkania

Karlsruhe. Bezrobotny zastrzelił swoją konkubinę oraz komornika, ślusarza i nowego właściciela mieszkania, którzy zjawili się z nakazem sądowym opróżnienia lokalu. Zdaniem policji ten człowiek obawiał się o swoją dalszą egzystencję.

Wieczorne wydania niemieckiej prasy przynoszą makabryczne szczegóły. Ofiary i sprawca nie zginęli od razu. Desperat wziął swoich nieproszonych gości za zakładników i kazał im czekać na śmierć. Komornikowi przestrzelił najpierw dwukrotnie nogę. Puścił wolno tylko pracownika opieki społecznej, który miał za zadanie zająć się przeprowadzką niewypłacalnego dłużnika do lokalu zastępczego. Opowieść owego pracownika to podstawowe źródło wiadomości podanych przez prasę, radio i telewizję.

"Następnie rewolwerowiec zmusza ślusarza, aby związał pozostałych zakładników przygotowanymi zawczasu kablami. Zrobiwszy to i zrozumiawszy, że teraz na niego kolej, aby być związanym, próbuje odebrać broń sprawcy. Bezskutecznie. Zostaje pięciokrotnie trafiony w głowę i piersi. Kilka minut później do drzwi dzwoni nowy właściciel mieszkania. Również on staje się zakładnikiem" - odmalowuje makabryczne chwile "Stuttgarter Zeitung"

Zresztą, czy mówienie i pisanie w tej sytuacji o zakładnikach jest zasadne? Zdaniem rzecznika policji desperat od początku planował zejść z hukiem z tego świata, zabierając ze sobą tych, którzy w jego pojęciu zasłużyli na prywatną karę śmierci. Związany komornik i nowy nabywca znaleźli śmierć od kuli wystrzelonej w głowę. Konkubina furiata zmarła od postrzału w brzuch. Być może była to przypadkowa kula i to właśnie z jej powodu zabójca odstrzelił sobie głowę z dubeltówki, zamiast spróbować wysłać na tamten świat jeszcze kilku następnych obrońców znienawidzonego przez siebie porządku. Jak bowiem ustalili antyterroryści, posiadał również karabin wojskowy i duży zapas amunicji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

uhir
  • uhir
  • 12.08.2012 12:40

Slusznie zrobil.Czesto takie sytuacje sa efektem swiadomego dzialania banku lub ustawionych osob.W polsce nagminnie bank cofa kredyt gdy np ineres zaczyna dzialac a podstawiony komornik szabruje wszystko dla podstawionych osob.Osobiscie sie z takim dzialaniem spotkalem.Tak to powinno sie wlasnie konczyc.Ale w majestacie prawa zrobiono z kazdego czlowieka przestepce ktrory musi na kazdym kroku udowadniac ze nie jest wielbladem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytałem komentarze w "Die Welt". To prawicowa (konsekwentnie prawicowa, znacznie bardziej niż FAZ) gazeta, ale i tam przeważa określony ton: biliony euro na tzw. ratowanie banków to wy politykierzy macie, ale na zapomogi już nie; z waszej winy ludzie tracą najpierw pracę, a potem mieszkanie, więc uważajcie, bo to może być dopiero pierwsza z wielu podobnych historii. Doprowadziliście zwykłych ludzi do ostateczności - brzmi przesłanie. Znaczna grupa czyteników oczywiście argumentuje w odwrotną stronę, tzn. na rzecz pogląu, że państwo przyzwyczaiło obywatei do życia bez pracy, że było jeszcze co najmniej dziesięć różnych wyjść z tej sytuacji dla sprawcy ohdynej masakry itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tajemnica poliszynela. Mowa o kraju, który toczył dwie wojny światowe i z którego wyszło dwadzieścia radzieckich dywizji, których oficerowie nie mieli zamiaru wrócić do kraju z pustymi rękami. Parabellum jest tam zakopane pod niejednym drzewem, a tetetka spoczywa pod niejednym gontem. To samo tyczy się broni myśliwskiej, którą w czasie okupacji Niemiec też kazano oddawać bez odszkodowania, a nawet pokwitowania, podczas gdy wielu było takich, co bardzo pragnęli zachować osobiste i rodzinne pamiątki. Do tego dochodzą niezliczone bractwa kurkowe i stowarzyszenia myśliwych, posiadające stsatutowe zapaasy broni palnej, nie zawsze stuprocentowo rozliczanej i zabezpieczonej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kreatywność ludzka w dziele zniszczenia jest duża... Znacznie mniejsza jest chęć do zarabiania kasy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niewypłacalny dłużnik z dubeltówką, karabinem i zapasem amunicji... Na to gotówkę znalazł jednak? A przecież to nie są tanie rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.