Facebook Google+ Twitter

Niemcy boją się ataku terrorystów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 17:44

Niemieckie władze ostrzegły, że islamscy terroryści mogą planować zamachy podczas jubileuszowego szczytu NATO w przyszłym tygodniu, a także przed zaplanowanymi na wrzesień wyborami parlamentarnymi. Na razie nie ma jednak informacji o planach konkretnych ataków.

Szef Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji Heinz Fromm powiedział, że takie wydarzenia jak szczyt NATO zawsze znajdują się w kręgu zainteresowania terrorystów. Fromm ocenił, że zagrożenie ze strony islamskiego eksptremizmu jest nadal duże.

Według informacji ministerstwa spraw wewnętrznych, w ciągu ostatnich dziesięciu lat szkolenia w obozach dla terrorystów odbyło około 140 osób pochodzących z terenu Niemiec. Sekretarz Stanu w resorcie August Hanning poinformował, że połowa z nich przebywa obecnie w Niemczech.

Niemieckie służby bezpieczeństwa nie wykluczają, że terroryści mogą próbować zakłócić przebieg wyborów, aby wpłynąć na ich wynik. Hanning zwrócił uwagę, że islamscy ekstremiści w kierowanych pod adresem Niemiec ostrzeżeniach, publikowanych w formie nagrań wideo, przypominają sytuację z Hiszpanii z 2004 roku. Przed tamtejszymi wyborami terroryści przeprowadzili w Madrycie serię zamachów bombowych, w których zginęły 192 osoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.