Facebook Google+ Twitter

Niemcy. Dzikie zwierzęta padają ofiarą bezpańskich psów i kotów

Ludzie kupują zwierzęta, one przywiązują się do do swoich właścicieli i do miejsca swojego bytowania. Przychodzi czas urlopów i domowi pupile stają się zbędnym balastem.

Według oceny ekspertów latem siedem milionów dzikich zwierząt pada ofiarą wałęsających się zwierząt domowych. W czasie urlopu są one porzucane przez swoich właścicieli i szukają pożywienia w lesie - poinformował Niemiecki Związek Łowiecki, w czwartek, w Bonn. Dwa miliony wałęsających się psów i kotów pożerają, w trwającym do sierpnia okresie wylęgania i odchowu młodych, przeciętnie milion królików i zajęcy oraz ponad sześć milionów ptaków, liczne żaby i jaszczurki. Większe psy napadają na bezbronne sarny. Prezydent Niemieckiego Związku Łowieckiego Jochen Borchert ocenił porzucanie zwierząt domowych jako "w najwyższym stopniu niegodziwe". Takie postępowanie jest naruszeniem ustawy o ochronie zwierząt. Przewidywana kara za ten czyn może wynosić nawet dwudzieścia pięć tysięcy euro. Właściciele zwierząt domowych powinni się zatroszczyć o odpowiednie miejsce dla nich, na czas urlopu.

źródłó: yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tak, temat rzeka. Raz bezradność i brak wyobraźni ze strony właścicieli czworonogów, gdy kupują je np. swym pociechom, a drugi aspekt, to celowe wypuszczanie psów i kotów z gospodarstw, szczególnie na wsiach. I brak uregulowań prawnych ze strony jednostek administracji państwowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, może ten problem dotyczy całej Europy. Smutna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ważny temat. Jednak nie potrzebne nam statystki związku niemieckiego, w naszym kraju od lat leśnicy i członkowie Polskiego Związku Łowieckiego daremnie walczą z ministrem środowiska, kolejnych już ekip rządowych o zajęcie się tematem wałęsających psów i kotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.