Facebook Google+ Twitter

Niemcy. Film o Mahomecie. Czy rząd ugnie się przed islamistami?

Ruch Proniemieckich Obywateli planuje publiczne pokazy filmu "Niewinność muzułmanów". Minister spraw wewnętrznych i sama pani kanclerz podkreślili wczoraj swoją gotowość do wydania zakazu jego rozpowszechniania.

Demonstracja w Bangkoku / Fot. EPA/RUNGROJ YONGRITTego jeszcze nie było. Wygląda na to, że rząd Republiki Federalnej wystraszył się ludzi grożących, że wyjdą na ulice, aby łamać prawo. Zapowiedź Rady Muzułmanów w Niemczech, że publiczny pokaz owego amatorskiego filmu w jednym z kin w Berlinie, planowany przez Ruch Proniemieckich Obywateli - Pro Deutschland, spowoduje rozruchy oraz natarczywe żądanie, aby tego zabronić, wydaje się odnosić skutek. Oto jak przedstawił reakcję oficjalny portal pani kanclerz:

„W sprawie możliwego publicznego pokazu antymuzułmańskiego filmu video w Niemczech Merkel powiedziała, że powstaje pytanie, czy nie stworzy to zagrożenia dla bezpieczeństwa. Należy to zbadać i rząd właśnie to robi. Co do niej, to może sobie wyobrazić odpowiednie przyczyny, ze względu na które ten film mógłby zostać zakazany. Merkel podkreśliła, że chodzi tu wyłącznie o publiczne pokazy tego filmu, planowane przez islamofobiczne organizacje.”

Jeszcze wyraźniejszy był minister spraw wewnętrznych - Hans-Peter Friedrich (CSU), który zapowiedział, że na jego polecenie władze państwowe zbadają wszystkie możliwości prawne uniemożliwienia pokazu tego filmu. „Chodzi tu o bezpieczeństwo publiczne i zachowanie porządku w Niemczech, ale również o zagadnienie stosunków międzynarodowych, a zwłaszcza o nasze stosunki ze światem arabskim.” - uzasadnił, o czym podaje m. in. "Hamburger Abendblatt"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 19.09.2012 12:17

no własnie to od czego jest tv 1 i tv2 w jeden dzień naliczyłem ze pokazuje 17 tak 17 seriali głupkowatych ...jeden jak bliżniak drugiego {ile to milionów na to idzie!!} a omawianego filmu o mahomecie nie oglądałem recenzje opisałem innego więc ten moze nie jest taki zły..nic nie powiem ..poza tym dla mnie istotny jest poziom artystyczny filmu a gdzieś tam w cieniu jest poziom techniczny i ...propagandowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wdajcz
 • wdajcz
 • 19.09.2012 02:43

Islam zagraża istnieniu zachodniej cywilizacji. Proponuję poczytać co na ten temat napisała świetna dziennikarka włoska Fallaci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

puchacz Dzisiaj 17:39
P. WINK....a chociażby znakomity polski film ogniomistrz kaleń czy ewa chce spać{zreszta film nagrodzony na festiwalu na zachodzie} i wiele dzieł sztuki polskiej filmowej z lat 60{to było apogeum polskiego kina}których tv nie pokaże"

- Jak to nie? Przecież one regularnie lecą w telewizji... Wszelkie perełki można oglądać na TV Kultura TV Filmy czy jak on tam się nazywa... Nie ma ich tylko na TVP 1 i 2.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze to ani jedna, ani druga strona nie postępuje fair! Choć każda ma pewną rację. Ja osobiście wolę, aby muzełmanie znali swoje miejsce w szeregu! Bo tutaj "mają raj" a my u nich "piekło na ziemi". Brakuje jeszcze tego, aby ktoś rzeczywiście doszedł do władzy i ustawił wszystko po swojemu. A wtedy tylko krok, od prześladowania chrześcijan.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lu
 • Lu
 • 18.09.2012 18:57

Przeciez film mowi prawde. Mahomet obcinal glowy swoim braciom, zabieral im zony, jego malzonka zostala mala dziewczynka! Czego protestuja? Hipokryzja i tyle! Mahomet wzial urywki z Biblii i dodal wlasne glupoty i tak powstal islam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 18.09.2012 18:28

wartość filmu nie zależy od technicznych ujęć nowinek i itd w filmie ważny jest i scenariusz i pomysł i gra aktorów itd co z tego ze jest technika i sa fajewerki i jakieś tam ujęcia i fruwanie w powietrzu jak film jest badziejem ... zreszta ostatno brak pomysłu na dobry film kiedy u nas nakręcono film o którym można powiedzieć dzieło filmowe jak .. ziemia obiecana .. popioły ...noż w wodzie itd nawet pan tadeusz wajdy był za bardzo wysterelizowany...i czegos mu brakowalo ..no ale łódzka szkoła filmowa to była polska perełka...znana na całym świecie u felliniego bergmanna itd

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 18.09.2012 17:39

P. WINK....a chociażby znakomity polski film ogniomistrz kaleń czy ewa chce spać{zreszta film nagrodzony na festiwalu na zachodzie} i wiele dzieł sztuki polskiej filmowej z lat 60{to było apogeum polskiego kina}których tv nie pokaże .. a był czas bodaj za prezesa wildsteina ze i klossa odł ożono na pólke na lata ...nie bądżny naiwni ze pewnych filmow sie nie pokazuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są to filmy zastrzeżone - Vorbehaltsfilme na mocy postanowień amerykańskich, brytyjskich i francuskich władz okupacyjnych. W praktyce większość z nich krąży po internecie (niektóre z tej listy nawet nie głoszą wprost jakiegoś rasizmu itp., np. Kolberg), a niemieccy nadzorcy tej filmoteki nie nadążają z pisaniem wniosków o ich usunięcie. Na dodatek zainteresowanie nimi jest cały czas raczej małe i... Wiele hałasu o nic w sumie rzecz biorąc, bo filmy na takim poziomie technicznym już dzisiaj ludzi nie fascynują i nie przekonują. Jest pewna grupa ciekawskich tudzież amatorów przestarzałej niemczyzny i tyle. Wielbiciele wuja Adolfa to najprawdopodoniej jakiś niewielki odsetek ludzi oglądających sobie "dzieła" Veita Harlana i spółki.

Chyba znacznie groźniejsze są niektóre nowsze filmy amerykańskie, jak np. 300, ukazujący starożytnych Persów jako krwawych fanatyków, wręcz potwory, podburzający do nienawiści i fałszujący historię. Imperium Achemenidów było bowiem jednym z najbardziej liberalnych wielkich państw, jakie kiedykolwiek istniały. Grecy przelali o wiele więcej krwi w wojnach domowych niż im jej utoczyli Persowie. Zdaje się, że greccy władcy i demokracja ateńska najbardziej bali się tego, że Persowie zająwszy Helladę im tych wojen zabronią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1
 • 1
 • 18.09.2012 17:33

Ciekawe czyje uczucia obraża Godzilla też fikcja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 18.09.2012 17:29

a dodam ze są oczywiście fanatycy religijni ale to nie powód zeby obrażać wiare innych ludów bo taki cejrowski może sie naśmiewać z buddystów a dla mnie to jedna z najszlachetniejszych religii ... stosunek budyystów do świata itd może być przykładem i dla katolików i islamistow i.. ja oczywiście buddystą nie jestem ale ich wysoko cenie..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.