Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Horst Kohler nominował nowych ministrów rządu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-28 17:39

Niemiecki prezydent Horst Kohler odwołał starych i nominował nowych ministrów rządu. Ministerstwem finansów będzie zarządzał dotychczasowy minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schaeuble, a szefem dyplomacji i wicekanclerzem został przywódca liberałów Guido Westerwelle. Chce on kontynuować linię swojego wielkiego poprzednika Hansa Dietricha Genschera. To dla Polski dobra wiadomość, bo Genscher prowadził politykę pojednania, uznał między innymi granicę na Odrze i Nysie.

Nowy rząd Niemiec chce intensyfikować stosunki z Polską. W umowie koalicyjnej zapisano, że trzeba pogłębiać współpracę. Polska jest jedynym obok Francji krajem wymienionym w umowie. To świadczy o tym, jak ważne są dla Niemiec relacje z naszym państwem.

Jutro Angela Merkel wybiera się w podroż do Brukseli. Opozycję irytuje, że kanclerz jedzie za granicę, zanim wygłosi exspose. To policzek dla Bundestagu - uważa opozycja. Angela Merkel również w swoich kręgach ma kilku przeciwników - pokazało dzisiejsze glosowanie w Bundestagu. Dziewięciu deputowanych z jej koalicji nie chciało wybrać jej dziś ponownie na kanclerza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.