Facebook Google+ Twitter

Niemcy i Amerykanie wolą Putina. Świat lepiej rozumie Rosję?

Zachód zbyt jednostronnie stanął po stronie Ukrainy, przeciwko Rosji – wynika z sondaży u naszego zachodniego sąsiada. Opinię tę podzielają Amerykanie, którzy dowiedzieli się, że ich rząd finansował Majdan.

Głosowanie w Parlamencie Europejskim / Fot. W. HealerUSA zszargały sobie reputację globalną inwigilacją - pisze "Sueddeutsche Zeitung". Europejczycy odrzucili argument, że ważniejsze, niż fundamenty wolnego i demokratycznego społeczeństwa jest bezpieczeństwo USA. Edward Snowden znalazł schronienie w Rosji przed ścigającym go "Urzędem Bezpieczeństwa" - Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), dlatego Rosja wydaje się wielu Niemcom dużo bardziej wiarygodna niż kiedyś.

Europejczycy z niepokojem obserwują rozmontowanie demokracji na Ukrainie. Konstytucyjnie umocowany prezydent zmuszony był do ucieczki przez rewolucyjną mniejszość, której nie udało się uzyskać mandatu politycznego w wolnych wyborach. W wielu wiadomościach pojawiają się sugestie, że jak każda rewolucja i ta na Majdanie miała swoich sponsorów. - Niemcy, którzy kiedyś podziwiali Amerykanów, są dziś gotowi nimi szczególnie pogardzać - czytamy w "SZ".

Niemcom wtórują Czesi. Poważany przez lewicę i prawicę Vaclav Klaus napisał w specjalnym oświadczeniu:

"Ze strony Zachodu jest wielką nieodpowiedzialnością podsycanie ambicji i złudzeń radykałów z zachodniej Ukrainy, że rzeczywiście istnieje wybór między Wschodem a Zachodem, i że UE i USA są zdolne Ukrainie jako całości, w jej kierunku zachodnim nie tylko udzielić wsparcia, ale także długotrwale go zagwarantować. Takiego zdecydowanego i mocnego zainteresowania i gotowości do poniesienia kosztów, Zachodowi rzeczywiście brakuje. Zachód przyczynił się do rozpętania kryzysu, którego w rzeczywistości nie chce, i do poniesienia konsekwencji którego nie jest przygotowany."

We Francji "L’Humanité" głosi przebudzenie się ukraińskiej "większości" rozgniewanej na zainstalowane w Kijowie przez USA proamerykańskie władze. Zdaniem autora artykułu Ameryka realizuje doktrynę "nieustającego doradcy wszystkich kolejnych prezydentów". - Jednobiegunowemu światu, gdzie żaden inny biegun nie równoważy amerykańskiego imperializmu i związanej z jego panowaniem neoliberalnej polityki przeciwstawia się putinowska Rosja.

Za oceanem Putin, jako rozsądny i silny przywódca cieszy się tym samym prestiżem co w Niemczech. Amerykanie zmęczeni są rolą globalnego strażnika i mają dość posyłania armii w miejsca, gdzie interesy lobby ekonomicznego lub izraelskiego (politycznego) krzyżują się z rosyjskimi lub muzułmańskimi interesami.

Henry Kissinger w głośnym artykule w Washington Post wprost przestrzegał przed instrumentalizowaniem ukraińskiej oligarchii przeciwko Putinowi. Jeszcze ostrzejszy był republikanin Ron Paul. "Amerykańskie organizacje pozarządowe finansowane przez Biały Dom wydały miliardy dolarów na zmianę rządu na Ukrainie" – przyznał . Dodał: "Nasze ręce nie są czyste."

Marksistowska Ameryka południowa nie wahała się wypomnieć Wielkiej Brytanii i Europie Falklandów. Prezydent Argentyny Cristina Fernández de Kirchner przypomniała, że w Karcie Narodów Zjednoczonych zapisano prawo narodów do samostanowienia. Ta norma powinna rozciągać się na wszystkie kraje - stwierdziła. - Rok temu referendum przeprowadzono na Falklandach – sporne terytorium między Argentyną a Wielką Brytanią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Otóż to. Pozostaje jednak pytanie, czy nie mamy do czynienia z przywracaniem polityki światowej do stanu równowagi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogubili się albo i nie. To zależy od tego, co chcieli osiągnąć. Niewykluczone też, że sytuację sprowokowały siły poza wiedzą Obamy.

Tak czy inaczej, propagandy, wschodnia i zachodnia, pracują pełną parą, żeby "wyprostować" wszelkie dysonansy poznawcze, jakie myślącym ludziom mogą się jawić.
Problem należy prędko "ściągnąć" do bieli i czerni. Jak zawsze. Ma być wiadomo, kto jest dobry, a kto zły. A ten kto nie z nami, ten przeciw nam.
I pozamiatane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest to ciąg dalszy pewnej tendencji:

link

Staje się jasne, jakie były cele awantury w Kijowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł Kissingera przetłumaczony w całości na polski:

http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=499

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.