Facebook Google+ Twitter

Niemcy i Polacy Euro 2012 nie zorganizują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-23 21:50

Wbrew spekulacjom prasowym, Niemcy na pewno nie zorganizują razem z Polską piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Taką ewentualność wykluczył Niemiecki Związek Piłki Nożnej.

Jego sekretarz generalny Wolfgang Niersbach powiedział, że Niemcy nie będą starały się o zorganizowanie turnieju w przypadku, gdyby UEFA odebrała go Polsce i Ukrainie lub tylko Ukrainie. - Nie ma dla nas tego tematu - powiedział Niersbach. Jak dodał, Niemcy wspierają obecnych organizatorów zawodów.

Szef niemieckiego związku wypowiedział się na kilka dni przed posiedzeniem egzekutywy europejskich władz piłkarskich, które w końcu tygodnia w Bordeaux mają ocenić stan dotychczasowych przygotowań w Polsce i na Ukrainie. Media sugerowały wcześniej, że jeżeli ta ocena wypadnie źle, UEFA może zmienić lokalizację mistrzostw.

Jeden z awaryjnych scenariuszy zakładał wspólną organizację turnieju przez Polskę i Niemcy. Tak mogłoby się stać, gdyby UEFA postanowiła ukarać Ukrainę za opieszałość w budowie stadionów i infrastruktury. Po oświadczeniu niemieckich władz piłkarskich rezerwowymi kandydatami do organizacji turnieju pozostają Włochy lub Hiszpania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.