Facebook Google+ Twitter

Niemcy i USA: Netanjahu powinien kontynuować proces pokojowy na Bliskim Wschodzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-03 18:47

Niemcy i Stany Zjednoczone namawiają nowego premiera Izraela Benjamina Netanjahu do kontynuowania bliskowschodniego procesu pokojowego. Zdaniem sojuszników Tel Awiwu, w Europie i Ameryce polityka Izraela powinna być oparta na zasadzie "dwupaństwowego rozwiązania". Całkowitej zmiany kursu w sprawie procesu pokojowego domaga się nowy szef dyplomacji Awigdor Lieberman.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała telefonicznie z premierem Benjaminem Netanjahu i nakłaniała go do kontynuowania formuły dwóch państw. Merkel zaprosiła Netanjahu do Berlina, ale terminu wizyty jeszcze nie ustalono.

Wcześniej, z izraelskim premierem, kontaktował się prezydent USA Barack Obama, a sam Netanjahu ma się udać do Waszyngtonu na początku maja. Przed podróżą za Ocean odwiedzi także Kair, Amman i być może palestyńską stolicę Ramallah.

Tymczasem według najnowszych sondaży internetowych, ponad 70 procent Izraelczyków uważa, że Awigdor Lieberman ma rację, sprzeciwiając się utworzeniu Palestyny. Nastroje radykalizują się też w Autonomii Palestyńskiej, gdzie, według wiarygodnych sondaży, ponad połowa mieszkańców chciałaby likwidacji Izraela.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.