Facebook Google+ Twitter

Niemcy idą, czyli Śląsk według ojca Rydzyka

Manipulacja faktami mająca na celu podsycanie wśród Polaków niemieckiej fobii i nieufności w stosunku do Ślązaków - tak najkrócej można określić artykuł "Germanizacja małymi krokami", z "Naszego Dziennika" - gazety ojca Tadeusza Rydzyka.

"Nasz Dziennik" uważa, że na Górnym i Dolnym Śląsku powstaje coraz więcej inicjatyw promujących niemiecki, a zwłaszcza pruski okres w historii obu regionów. Mają o tym świadczyć według gazety m.in. walka o prawo do wywieszania na stadionach transparentów z napisem Oberschlesien (Górny Śląsk), powracanie przez lokalne samorządy do poniemieckich nazw pod hasłem dekomunizacji, dwujęzyczne tablice z nazwami miejscowości czy pojawiające się coraz to nowe pomysły z dziedziny kultury na eksponowanie niemieckich akcentów, takie jak choćby otwarcie 17 września wystawy w Muzeum w Rudzie Śląskiej pt. "Górnoślązacy w reprezentacjach narodowych w piłce nożnej wczoraj i dziś", przedstawia na łamach "Dziennika Zachodniego" - Sławomir Cichy.

Żródło: Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niestety na Śląsku wiele jest jednostek podważających polskość Śląska. Trzeba na nie uważać. Rydzyk akurat w tej kwestii ma rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W pełni się zgadzam z Twoją myślą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że racja leży gdzieś pośrodku. Choć czuję się bardzo Górnoślązakiem (co Polakiem wcale nie przeszkadza mi być), wstyd mi np. za wypowiedzi ludzi z ZLNŚ - http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Ludno%C5%9Bci_Narodowo%C5%9Bci_%C5%9Al%C4%85skiej. O fikcji ojca dyrektora już nie wspominam. Także jego rasistowskie wypowiedzi upokarzają nas wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.