Facebook Google+ Twitter

Niemcy. „Islamski Kongres Pokoju” w Kolonii

Salafici odbyli w spokoju swoją konferencję zapowiadając zagładę świata jeśli nie powróci do średniowiecza. Policjanci są zadowoleni. Tym razem wojujący muzułmanie nie rzucili się na nich z nożami.

 / Fot. salafibookstore.com

Co to jest ruch salaficki?Salafityzm stanowi religijną i społeczno-polityczną filozofię w obrębie wyznania sunnickiego religii mahometańskiej. Uwzględniając rzecz jasna nauki Mahometa zawarte w Koranie oraz ich wykładnię, jaką jest sunna (pisma teologów działających u boku kalifów), salafici szczególnie podkreślają obyczaje i sposób kształtowania stosunków społecznych pierwszych muzułmanów.

Salaffiya znaczy po arabsku: mądrość przodków. Odrzucają wszelkie nowsze kierunki w islamie sunnickim, a tym bardziej inne wyznania mahometańskie. Te pierwsze uważają za niepotrzebne i szkodliwe próby porozumienia się z beznadziejnie zepsutym światem współczesnym, te drugie za odszczepieństwo od jedynej prawdziwej drogi.

Można powiedzieć, że ideały salafickie zostały w znacznej mierze urzeczywistnione w rządzonej przez pokrewnych im duchowo wahabitów Arabii Saudyjskiej, gdzie np. kobiety nie mają prawa prowadzić samochodu, uczęszczać na wyższe studia oraz w ogóle wychodzić z domu inaczej niż w towarzystwie męża.

Postęp i rozwój to dla nich pojęcia nie tylko obce, ale i wrogie. Ich ideały nakazują uznawać ubóstwo, choroby i śmierć za zjawiska dodatnie, ponieważ prowadzą do ukorzenia się ludzi przed Bogiem. Salafistom nie wolno m. in. uprawiać sportu.

Jeśli salafista stracił wzrok nie powinien narzekać ani prosić innych ludzi o pomoc, ale dziękować Allachowi za udowodnienie jak marnym robakiem jest człowiek - poucza anglojęzyczny portal salafistów SALAF.com

Salafici nie są zupełnie zgodni między sobą, czy należy pozostawić beznadziejnie zepsuty świat własnemu losowi tzn. czekać na skutki strasznych kar Wszechmogącego, które ich zdaniem już zaczęły nań spadać czy też wziąć sprawy w swoje ręce, przyspieszając upadek szatańskiego porządku demo-liberalnego przy pomocy aktów przemocy. Salafici stanowią wszędzie znikomą mniejszość wśród zwykłych muzułmanów. Wzmaga to ich gorycz i wywołuje chęć zwrócenia na siebie uwagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.