Facebook Google+ Twitter

Niemcy - Islandia 39:27. Wikingowie dali Niemcom wygrać?

Niemcy do meczu piłki ręcznej w eliminacjach wychodzili w bardzo złych nastrojach. W grupie piątej sytuacja przedstawiała się tak, że w razie przegranej w dzisiejszym meczu nie zakwalifikowaliby się do Mistrzostw Europy 2012.

Reprezentacja Islandii w meczu z Francją na Mistrzostwach Europy 2010 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:ISL_-_FRA_(02)_-_2010_European_Men%27s_Handball_Championship.jpgNiemcy do meczu piłki ręcznej w eliminacjach wychodzili w bardzo złych nastrojach. W grupie piątej sytuacja przedstawiała się tak, że w razie przegranej w dzisiejszym meczu Niemcy nie zakwalifikowaliby się do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Serbii w 2012 roku.
Po poprzednim, wygranym 36:31 meczu, Islandczycy byli faworytem, jednak już po paru minutach okazało się, że Niemcy wyszli skoncentrowani i objęli szybko kilkubramkowe prowadzenie.

To, co się działo później, nie tylko dla nas kibiców, ale nawet dla komentatorów było podejrzane. Niemcy faworyzowani przez sędziów zdobywali bramkę za bramką, doskonale spisujący się ich bramkarz przyczynił się do zwycięstwa. Jednak liczba okazji niewykorzystanych przez napastników Islandii była naprawdę podejrzana.

Piłka ręczna. Szmal najlepszym piłkarzem ręcznym na świecie!

Zupełna nonszalancja, brak chęci do gry, czy może chęć utrzymania w grze piłkarzy z najlepszej ligi handballa na świecie? Tego zapewne się nie dowiemy. Jak zawsze w takich sytuacjach zadawać sobie będziemy pytanie o cud. Bo ten pogrom 39:27 raczej cudem nazwać powinniśmy.

Dla Niemców ten mecz to tylko odzyskanie nadziei. Aby przejść eliminacje muszą odnieść zwycięstwa w dwóch kolejnych spotkaniach - najpierw z Łotwą, a później z groźną w tym sezonie reprezentacją Austrii.

Dla kibiców naszych Orłów Wenty wiadomości są lepsze. Po zwycięstwie nad Słowenią 32:27 wystarczy już wygrać tylko z najsłabszymi w naszej grupie Portugalią i Ukrainą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.