Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Jajko z niespodzianką jest niebezpieczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-07 15:31

Część niemieckich polityków opowiedziała się za zakazem sprzedaży w tym kraju czekoladowych jajek z niespodzianką. Takie zalecenie znalazło się w opracowaniu przygotowanym przez parlamentarną komisję ds. dzieci.

Członkowie komisji doszli do wniosku, że jajka są niebezpieczne dla małych dzieci, które mogą połknąć umieszczoną w środku zabawkę. "Dzieci często nie potrafią odróżnić zabawki od słodyczy" - tłumaczy deputowana Miriam Gruß. Jak dodaje, komisja nie zamierza forsować formalnego zakazu. Liczy natomiast na to, że wytwórca tzw. kinder-niespodzianek sam zrezygnuje z produkcji popularnego towaru.

Elise Glaab, rzeczniczka firmy produkującej jajka z niespodzianką podkreśliła, że nie ma żadnego dowodu na niebezpieczeństwo, jakie rzekomo mają stanowić czekoladowe jajka. Powołała się przy tym na niemieckie ekspertyzy i przepisy unijne dopuszczające ich sprzedaż. Wezwała też komisję ds. dzieci do przedstawienia statystyk, z których wynikałoby, ile dzieci zadławiło się połykając zabawki. Takimi danymi komisja nie dysponuje.
A zwykli Niemcy, pytani przez media o stosunek do inicjatywy komisji, najczęściej uznają ją za przykład nadgorliwości parlamentarzystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.