Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Jarmark świąteczny w Norymberdze otwarty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-28 19:01

W Norymberdze otwarty został najsłynniejszy w Niemczech jarmark bożonarodzeniowy. Gospodarze miasta liczą, że do świąt odwiedzi go dwa miliony zwiedzających.

Od rana kupcy rozpoczęli sprzedaż tradycyjnych pierników, kandyzowanych owoców, zabawek, kiełbasek i grzanego wina. Oficjalna ceremonia otwarcia Christkindlesmarktu, czyli Jarmarku Dzieciątka Jezus, odbyła się po południu.

Zgodnie z tradycją, jarmark otwiera Dzieciątko Jezus, które wygłasza specjalną formułę z galerii górującego nad rynkiem w Norymberdze Kościoła Najświętszej Marii Panny. W niemieckiej tradycji postać ta odgrywana jest przez dziewczynkę. Mieszkańcy Norymbergi sami co dwa lata wybierają dzieciątko.

Tradycje jarmarku sięgają XVII wieku. Wśród dwustu stoisk jak zwykle jest też stanowisko oferujące rękodzieło i przysmaki z Krakowa. Stolica Małopolski jest bowiem partnerskim miastem Norymbergii.

Jarmarki bożonarodzeniowe, stanowiące swego rodzaju połączenie targu i wesołego miasteczka, cieszą się w Niemczech ogromną popularnością. Wizyta na jarmarku jest dla wielu Niemców ulubioną formą spędzania wolnego czasu w okresie adwentu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.