Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Jezuici ujawniają druzgoczący raport

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-18 14:48

W Niemczech ponad stu uczniów kolegiów jezuickich było w przeszłości molestowanych seksualnie przez nauczycieli. Taki wniosek zawiera raport z wewnętrznego dochodzenia na temat afery pedofilskiej w jezuickich szkołach.

Raport przedstawiła w Berlinie adwokat Ursula Raue, której zakon zlecił zbadanie sprawy. Raue poinformowała, że do tej pory zgłosiło się 115 ofiar molestowania seksualnego w jezuickich kolegiach.

Przypadki molestowania miały miejsce przede wszystkim w latach 70. i 80. w jezuickich szkołach w Berlinie, Bonn i St. Blasien w górach Schwarzwaldu. Sprawa wyszła na jaw pod koniec stycznia.

Pierwsze przypadki ujawniono w berlińskim kolegium świętego Piotra Kanizjusza, gdzie uczniów miało molestować dwóch nauczycieli. Szybko okazało się, że to wierzchołek góry lodowej. Kiedy media poinformowały o skandalu, zaczęły zgłaszać się kolejne ofiary wykorzystywania seksualnego.

„Sprawa osiągnęła rozmiar, który trudno było przewidzieć" - powiedziała Ursula Raue. Praktyki molestowania uczniów miały miejsce nie tylko w jezuickich szkołach. Rzecznik niemieckiej wspólnoty pallotynów przyznał dziś, że także w prowadzonej przez nich szkole pod Bonn dochodziło w latach 60. do molestowania uczniów.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: jezuici


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.