Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Kradzież ponad 200 tys. euro podczas turnieju pokerowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-07 12:34

Niemiecka prasa szeroko komentuje napad podczas największego turnieju pokerowego w Niemczech. Wczoraj zamaskowani bandyci wtargnęli do pięciogwiazdkowego hotelu w Berlinie rabując ponad 200 tysięcy euro. Napastnikom udało się zbiec.

Media nie są zgodne co do tego jak byli uzbrojeni mężczyźni. Jedne gazety piszą, że tylko w maczetę i pistolet, inne, że mieli też broń maszynową i granaty.

Ochroniarz hotelu powiedział dziennikowi „Der Tagesspiegel", że w ostatnim momencie udało mu się wyrwać z ręki jednemu z napastników pistolet i część łupu, było to - jak z kolei donosi „Berliner Morgenpost" - 80% skradzionej sumy, czyli kilkaset tysięcy euro. Z innych doniesień wynika, że napastnicy zgubili te pieniądze uciekając.

Wczoraj wczesnym popołudniem Hotel Hyatt na Placu Poczdamskim zaatakowała grupa przestępców. Według relacji uczestników turnieju - z początku napad wyglądał na zwykłą bójkę, ale gdy dostrzeżono uzbrojonych kryminalistów wybuchła panika. Siedem osób zostało lekko rannych. To głównie pracownicy ochrony.

Policja zabezpieczyła ślady, analizuje zdjęcia z kamer video. Trwają przesłuchania świadków,. Na razie nie ma żadnego śladu, który pomógłby policji schwytać napastników.

Dziś turniej jest kontynuowany. W finale walczy osiem osób. Do wygrania jest ponad cztery i pół miliona euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.