Facebook Google+ Twitter

Niemcy krytykują rosyjskie plany rozmieszczenia rakiet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-06 11:31

Niemieccy politycy krytykują rosyjskie plany umieszczenia rakiet krótkiego zasięgu Iskander w pobliżu polskiej granicy. Prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew zapowiedział wczoraj, że rakiety w rejonie Kalinigradu będą odpowiedzią na amerykańską tarczę antyrakietową w Polsce i Czechach.

Niemiecki minister spraw zagranicznych nazwał wypowiedź prezydenta Rosji "niewłaściwym sygnałem ogłoszonym w niewłaściwym czasie". Frank-Walter Steinmeier wezwał Moskwę do nawiązania rozmów z USA w sprawie tarczy, dopóki jest to możliwe.

Minister spraw wewnętrznych również określił rosyjską zapowiedź ogłoszoną zaraz po wyborze Baracka Obamy jako "złą reakcję". Wolfgang Scheuble wezwał rosyjski rząd by nie "siedział w okopach", lecz zabiegał o poprawę współpracy.

Z kolei, szef partii liberalnej wskazał na groźbę nakręcenia spirali zbrojeń "pod niemieckimi drzwiami". Zdaniem Guido Westerwelle, rosyjskie plany są równie niewłaściwe, co amerykańskie zamiary budowy tarczy antyrakietowej.

Jedynie szef frakcji SPD w Bundestagu wykazał zrozumienie dla rosyjskiej zapowiedzi. Jego zdaniem, takiej reakcji Moskwy należało się spodziewać, a przyszły rząd Baracka Obamy powinien złagodzić rygorystyczne stanowisko odchodzącego prezydenta Busha w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.