Facebook Google+ Twitter

Niemcy kupią od hakera dane oszustów podatkowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-06 12:08

Niemcy prawdopodobnie już w ten weekend kupią dysk z danymi bankowymi oszustów podatkowych. Według informacji mediów, w obiegu znajduje się już druga płyta z nazwiskami niemieckich klientów szwajcarskich banków.

Jak podał w internetowym wydaniu niemiecki tygodnik „Focus", do transakcji może dojść już w ten weekend we Francji. Informator który zaproponował Niemcom zakup danych półtora tysiąca oszustów podatkowych za dwa i pół miliona euro, obawia się, że mógłby zostać w Niemczech aresztowany.

Dysk zawiera dane Niemców, którzy deponując kapitały na kontach w Szwajcarii, unikali płacenia podatków w ojczyźnie. Niemiecki rząd dał urzędowi podatkowemu w Wuppertalu, do którego zwrócił się informator, zielone światło na zakup danych.

Jak się okazuje, nie jest to jedyna płyta z danymi niemieckich „grzeszników podatkowych", której zakup zaproponowano niemieckiemu fiskusowi. Dzienniki „Süddeutsche Zeitung" i „Frankfurter Rundschau" napisały, że drugi dysk z informacjami na temat dwóch tysięcy Niemców posiadających konta w Szwajcarii zaoferowano władzom Badenii-Wirtembergii.

Ministerstwo finansów tego landu potwierdziło, że otrzymało taką propozycję i sprawdza otrzymane próbki danych. Nie wiadomo, za ile anonimowy sprzedawca chce odstąpić dysk z danymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.