Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Legalna likwidacja terrorystów?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-10 16:07

Szef frakcji SPD w Bundestagu Peter Struck ostro skrytykował zamiary Wolfganga Schaeuble dotyczące działań antyterrorystycznych. W niemieckiej telewizji ARD Struck zażądał od kanclerz Angeli Merkel "sprowadzenia ministra Schaeuble na ziemię

Schaeuble żądał wprowadzenia w Niemczech regulacji prawnych umożliwiających internowanie podejrzanych o terroryzm oraz usankcjonowanie przez państwo celowej likwidacji osób, o których wiadomo, ze są członkami organizacji terrorystycznych. Struck dla ARD: - Nie pójdziemy droga zwiększenia stopnia bezpieczeństwa przy jednoczesnym ograniczeniu wolności osobistej.

Niektóre z propozycji Schaeuble nie są nowe. Jego poprzednik na stanowisku ministra spraw wewnętrznych, Otto Schilly (SPD), wystąpił przed kilku laty z propozycja aresztu prewencyjnego dla tzw. "Gefaerder" - osób będących zagrożeniem. - Na ten temat jesteśmy gotowi do dyskusji z panem Schaeuble - powiedział Struck. - Jednak celowe zabijanie ludzi uważamy za niemożliwe do akceptacji.

Również politycy unijni, jak wiceprzewodniczący frakcji parlamentarnej Wolfgang Bosbach dystansują sie od propozycji ministra. Bosbach dla Deutschlandradio Berlin: - Nie ma w naszym kraju podstaw prawnych do podobnego postępowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.