Facebook Google+ Twitter

Niemcy likwidują 22 rodzaje znaków drogowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-18 13:20

Niemieckie ministerstwo transportu rząd zamierza zlikwidować ponad 20 rodzajów znaków drogowych. Od nowego roku z niemieckich ulic i dróg mają zniknąć znaki, które odwracają uwagę kierowców od drogi, a jednocześnie nie dają im żadnych konkretnych informacji.

Minister transportu Wolfgang Tiefensee chciałby zlikwidować znaki przestarzałe lub wręcz wprowadzające kierowców w błąd. „Im mniej elementów będzie rozpraszało koncentrację kierowców, tym bardziej zwiększy się bezpieczeństwo na drogach" - powiedział Tiefensee.

Jego resort zamierza usunąć z dróg 22 znaki. Wśród nich znajdą się między innymi ostrzeżenia przed opadami śniegu i przed nagłym końcem drogi na brzegu akwenu wodnego. Padający śnieg kierowca zobaczy także bez znaku, a niezabudowanych brzegów praktycznie w Niemczech już nie ma - tłumaczy ministerstwo.

Z dróg zniknąć mają również znaki przekazujące fałszywe informacje, jak ostrzeżenie przed zalegającymi kamieniami, które poprzez swoją formę sugeruje kierowcom, że mogą spodziewać się lawin.

Minister Tiefensee chce przedyskutować swoje propozycje z resortami transportu poszczególnych krajów związkowych. Jeśli dojdą do porozumienia, zbędne znaki zostaną usunięte z początkiem przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.