Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13020 miejsce

Niemcy. Majowy spacer po starym mieście Heidelbergu

Heidelberg to malownicze miasto w dolinie rzeki Neckar, słynące z najstarszego uniwersytetu w Niemczech i jednego ze starszych w Europie. Heidelberg, jako jedno z nielicznych miast, uniknęło zniszczeń wojennych w czasie II wojny światowej.

1 z 16 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Heidelberg jest znanym centrum turystycznym, miastem kongresów i festiwali. W Heidelbergu istnieje najstarszy uniwersytet na terenie dzisiejszych Niemiec, założony w roku 1386.Fot. Isabella Degen
Heidelberg jest znanym centrum turystycznym, miastem kongresów i festiwali. W Heidelbergu istnieje najstarszy uniwersytet na terenie dzisiejszych Niemiec, założony w roku 1386.
Fot. Isabella Degen

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Też miałem tam przygodę. Zabłądziłem z towarzystwem w lesie. Cudowne tereny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam to miasto! Co roku w nim bywam i nie mogę o nim zapomnieć. Jakbym miał się kiedyś wyprowadzić z Gdańska, to tylko do Heidelbergu!
Szkoda, że nie ma zdjęć zamku. Jest piękny! A w nim między innymi największa beczka do wina na świecie! Nawet mam jej zdjęcia :- )
Pozdrawiam,
Adam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed laty byłem tam z Beatą i "moim" nauczycielem Herrn Koop od jęz. rosyjskiego ze Slavistyki z Uni Hamburg; wszyscy troje posilaliśmy się grochówką na rynku w Heidelbergu - w drodze do Pizy, do Włoszech. A, Neckar przepływa także przez Villingen - Schwenningen w Schwarzwaldzie, tak więc jego poszum wody jest mi dobrze znany :)) Piękna galeria Isabello! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogoda dopisała, piękny spacer Isabello.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba tam mnie już nie "zaniesie", dziękuję więc za wycieczkę :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Barbara R-K. Dziękuję za uzupełnienie moich informacji. Wybieram sie tam ponownie, bo nie sposób wszystko w jeden dzień zobaczyć. Miasto warte spaceru, ma szczególna atmosferę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pokazowy materiał, jak należy połączyć obraz z opisem. Pozdrawiam *)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto dodać, że miasto uniknęło zniszczeń, gdyż Amerykanie wybrali je sobie na siedzibę bazy wojskowej. W mieście jest całe "miasteczko amerykańskie" i nadal żyje swoim życiem.... PS. Tam mieszka "ciągle na chwilę" moja córka, więc znów ją odwiedzę zanim wyjedzie. Wspaniałe są wycieczki po rzece. jak paryskie bateaux Mouche. Można płynąć dwie godziny podziwiając wszystko wokoło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.05.2012 09:08

Z przyjemnością pospacerowałam po mieście, tam jest wyjątkowo pięknie. Pozdrawiam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne miasto! Gmach Uniwersytetu robi wrażenie. Starówka nad Neckarem bajeczna. Dziękuję za wspaniałą wycieczkę. Ha, i to stamtąd słałaś mi pozdrowienia... Ogromnie się cieszę i pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.