165998 miejsce

Niemcy mistrzami Europy w piłce nożnej do lat 19!

Reprezentacja Niemiec wygrała 3:1 z Włochami. Bramki dla mistrzów Europy zdobył Lars Bender, Richard Sukuta-Pasu oraz Timo Gebhart. Jedyną bramkę dla "Azzurrich" strzelił Silvano Raggio Garibaldi.

Oficjalne logo ME do lat 19. / Fot. MarcinPrzed tym spotkaniem trener reprezentacji Niemiec, Horst Hrubesch powiedział, że wierzy w swój zespół. Dodał także, że jego podopieczni powinni dać sobie radę z dobrze grającą obroną rywali. Jego kolega z ławki rezerwowej, Francesco Rocca nie chciał oceniać szans swojej drużyny. Powiedział, że jest zadowolony z przebiegu tego turnieju i wygrana z reprezentacją Niemiec byłaby ukoronowaniem ich ciężkiej pracy.

Sędzią głównym tego spotkania jest Pan William Collum ze Szkocji. Na liniach będą mu pomagać, Krzysztof Myrmus z Polski i Sander Van Roekel z Holandii.

Od pierwszych minut spotkania reprezentanci Niemiec przeważali. Niestety dla widowiska nie zdołali oddać żadnego strzału. W 3. minucie spotkania Alberto Paloschi po błędzie jednego ze środkowych obrońców miał szansę pokonać Ron-Roberta Zielera. Piłka niestety minęła o kilka centymetrów spojenie słupka z poprzeczką. W 7. minucie Lars Bender podawał do Timo Gebharta, jednak ten nie potrafił uwolnić się spod opieki obrońcy i musiał wycofać piłkę do tyłu.

Kilkadziesiąt sekund później znowu Lars Bender podawał, tym razem do Richarda Sukuty-Pasu. Czarnoskóry napastnik nie dobiegł do futbolówki, która wyszła za końcowa linię boiska. Matteao Gentili faulował aktywnego do początku Larsa Bendera w dwunastej minucie. Sędzia tego spotkania postanowił ukarać Włocha żółtą kartką. W 13.minucie spotkania Silvano Raggio Garibaldi zagrywał piłkę w pole karne z rzutu rożnego. Najwyżej wyskoczył jeden z piłkarzy rywali i wybił piłkę w głąb boiska.

W 19. minucie spotkania Kaplin próbował podawać przed pole karne do jednego z kolegów. Piłka odbiła się od jednego z Włochów i wyszła na rzut z autu. Lars Bender uderzył pięknie z szesnastego metra w 23. minucie i Vincenzo Fiorillo musiał wyjmować futbolówkę z siatki. W 28. minucie spotkania Fernando Martin Forestieri dośrodkowywał z rzutu rożnego, jednak piłka znowu lądowała na głowie jednego z rywali. W 30. minucie spotkania Włosi wychodzili trzy na trzy. Niestety Okaka strzelił wprost w bramkarza.

Dwie minuty później Timo próbował zaskoczyć bramkarza rywali, jednak ten spokojnie złapał piłkę. Między 33., a 36. minutą Florian Jungwirth zarobił dwie żółte kartki i sędzia musiał usunąć go z boiska. W 37. minucie z rzutu wolnego uderzał Fernando Martin Forestieri. Piłka przelatuje wysoko nad bramką Niemiec. W 43. minucie spotkania jeden z obrońców Włochów pogubił się w środku pola, a piłkę przejął Richard Sukuta-Pasu. Nikt z kolegów napastnika nie podłączył się do tej akcji i szybki kontratak został zamieniony w atak pozycyjny.

W 45. minucie spotkania Danny Latza w swoim polu karnym dotknął piłki ręką. Niestety dla „Azzurrich” arbiter tego przewinienia nie zauważył. Dwie minuty później Dennis Naki szarżował przed polem karnym przeciwników. Udało mu się oddać strzał, jednak dobrze interweniował bramkarz rywali. Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowę.

Chwilę po rozpoczęciu spotkania Giacomo Bonaventura faulował Dennisa Nakiego i sędzia odgwizdał rzut wolny. Wykonywał go jeden z Niemców, niestety próba dośrodkowania nie udała się. Kilkanaście minut później prawie w tym samym miejscu Lars Bender został sfaulowany przez Andreę Mazzaraniego. Z rzutu wolnego strzelał Dennis Naki, jednak piłka wylądowała w rękach włoskiego bramkarza. W 56. minucie Timo Gebhart szarżowała po prawej stronie i została sfaulowana. Z rzutu wolnego dośrodkowywał sam poszkodowany. Futbolówka trafiła w dwuosobowy mur.

W 61. minucie Richard Sukuta-Pasu dostał podanie od Sven Bendera, a ten z piętnastu metrów pokonał Vincenzo Fiorillo. Siedem minut później Richard Sukuta-Pasu w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił wprost w niego. W 70. minucie spotkania arbiter musiał po raz drugi wyjmować czerwoną kartkę. Tym razem z boiska został usunięty Matteao Gentili. W 76. minucie Timo Gebhart podawał w pole karne do Dennisa Diekmeiera. Obrońca strzelił wprost w nogi reprezentanta Włoch. Jeszcze udało się dojść do piłki Dannemu Latzatowi, jednak uderzył bardzo niecelnie.

W 78. minucie spotkania Silvano Raggio Garibaldi po błędzie bramkarza, który zderzył się ze Stefano Okaka Chuka, zdobył kontaktowego gola. Chwile później Timo Gebhart po dośrodkowaniu jego kolegi z rzutu wolnego zdobył bramkę. W 83. minucie Dennis Naki próbuje zaskoczyć bramkarza strzałem z pięciu metrów. Futbolówka przeleciała wzdłuż bramki rywali.

Cztery minuty później Giacomo Bonaventura próbował strzelać z daleka, ale jego strzał pozostawia wiele do życzenia. W 89. minucie spotkania Bastian Oczipka świetnie z lewej strony wszedł w pole karne. Podawał pięknie do Timo Gebharta, który niestety strzelił wprost w bramkarza Włoch.

Do końca spotkania wynik się nie zmienił. Zespół niemiecki zasłużenie wygrał z reprezentacją Włoch.

Niemcy - Włochy 3:1 (1:0)

1:0 - Lars Bender 23'

2:0 - Richard Sukuta-Pasu 61'

2:1 - Silvano Raggio Garibaldi 78'

3:1 - Timo Gebhart 79'

Żółte kartki: Florian Jungwirth, Bjorn Kopplin, Timo Gebhart - Matteao Gentili, Vincenzo Fiorillo Giacomo Bonaventura, Massimiliano Tagliani.

Czerwona kartka: Florian Jungwirth - Matteao Gentili.

Sędzią: William Collum (Szkocja).

Stadion: Strelnice, Jablonec.

Niemcy: Ron-Robert Zieler - Dennis Diekmeier, Florian Jungwirth, Stefan Reinartz, Bjorn Kopplin - Marcel Risse (39' Danny Latza), Lars Bender (66' Omer Toprak), Sven Bender, Dennis Naki (89' Bastian Oczipka) - Timo Gebhart, Richard Sukuta-Pasu.

Włochy: Vincenzo Fiorillo - Matteo Darmian, Matteao Gentili, Massimiliano Tagliani, Matteo Bruscagin - Andrea Poli (46' Giacomo Bonaventura), Andrea Mazzarani, Fernando Martin Forestieri (78' Umberto Eusepi), Silvano Raggio Garibaldi - Alberto Paloschi (56' Fabio Zamblera), Stefano Okaka Chuka.