Facebook Google+ Twitter

Niemcy na tani urlop do Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-28 12:36

Chociaż Niemcy znani są z tego, że lubią podróżować po całym świecie, najkorzystniej mogą spędzić urlop za miedzą. Jak wykazały badania, Polska jest dla niemieckich turystów najtańszym krajem w Europie.

Ceny wydatków, które turyści z reguły ponoszą na miejscu wypoczynku, porównali eksperci z Federalnego Związku Niemieckich Banków i automobilklubu ADAC. Według bankowców, 1 euro wydane w Niemczech ma w Polsce siłę nabywczą równą 1 euro 32 centom. To oznacza, że w Polsce niemiecki turysta może za tę samą kwotę kupić o jedną trzecią więcej.

W raporcie ADAC porównano ceny podstawowych towarów i usług turystycznych, w tym na przykład ceny posiłku w restauracji, lodów, kremu do opalania czy wypożyczenia leżaka. I w tym przypadku Polska okazała się krajem najtańszym. O ile w Europie średnia cena takiego koszyka to 323 euro, w Polsce trzeba za niego zapłacić tylko 261 euro. W najdroższych Francji i Danii - ponad 400. Kulka lodów to w Polsce wydatek rzędu 66 centów, podczas gdy we Francji ta przyjemność kosztuje średnio aż 1 euro 88 centów.

Jednak, jak wykazały inne badania, mimo kryzysu większość Niemców planując urlop w pierwszej kolejności bierze pod uwagę pogodę, a dopiero w następnej - możliwości domowego budżetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.