Facebook Google+ Twitter

Niemcy nie chcą europejskiej pomocy dla banków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-04 13:38

Tuż przed szczytem unijnych przywódców poświęconemu kryzysowi na rynkach finansowych Niemcy odrzuciły pomysł utworzenia pakietu ratunkowego dla europejskich banków. Minister gospodarki Niemiec Michael Glos powiedział, że pieniądze podatników nie mogą rekompensować utraconego zaufania klientów do instytucji finansowych.

W wywiadzie, który ukaże się w jutrzejszym wydaniu "Bilda", minister Glos uznał francuską propozycję powołania takiego funduszu za próbę odwrócenia uwagi od właściwych zadań banków. - To one same powinny podjąć kroki, które pozwolą im odzyskać zaufanie - oświadczył Glos.

Minister ocenił, że istotą obecnego kryzysu jest właśnie brak zaufania do banków. - W takiej sytuacji nie uważam za możliwą ingerencję państwa, które utracone zaufanie miałoby zastąpić pieniędzmi podatników - powiedział niemiecki minister gospodarki.

Dziś po południu w Paryżu spotykają się przywódcy Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch, aby wypracować wspólne stanowisko wobec kryzysu na rynkach finansowych. Jednym z tematów rozmów będzie francuska propozycja powołania europejskiego funduszu wspierania zagrożonych banków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.