Facebook Google+ Twitter

Niemcy nie kupią warszawskiej giełdy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-30 15:35

Giełda we Frankfurcie nad Menem nie kupi warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że Deutsche Boerse nie przedstawiła uzupełnienia swojej oferty, co oznacza zakończenie procesu prywatyzacji GPW według dotychczasowego scenariusza.

W tej sytuacji resort skarbu przygotowuje nowy scenariusz prywatyzacji warszawskiej giełdy. Jego założenia będą zbliżone do pierwszej strategii prywatyzacji z 2008 roku, w ramach której planowano wprowadzenie akcji GPW na giełdę. Realizację tego planu uniemożliwił światowy kryzys finansowy.

Premier Donald Tusk uważa, że fakt, iż Giełda we Frankfurcie nad Menem nie kupi warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, nie oznacza porażki ministra skarbu. Deutsche Boerse nie przedstawiła uzupełnienia swojej oferty, co oznacza zakończenie procesu prywatyzacji GPW według dotychczasowego scenariusza.

Szef rządu zaznaczył, że Giełda Papierów Wartościowych świetnie sobie radzi i nie wymaga - jak się wyraził - panicznego szukania inwestora strategicznego. Donald Tusk zaznaczył jednocześnie, że tylko spełnienie ostrych warunków, sprzyjających rozwojowi warszawskiej giełdy, skłoniłoby polski rząd do sfinalizowania negocjacji.

Resort skarbu przygotowuje nowy scenariusz prywatyzacji warszawskiej giełdy. Jego założenia będą zbliżone do pierwszej strategii prywatyzacji z 2008 roku, w ramach której planowano wprowadzenie akcji GPW na giełdę. Realizację tego planu uniemożliwił światowy kryzys finansowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.