Facebook Google+ Twitter

Niemcy nie ufają Rosji

Pomimo nieufności, większość niemieckich respondentów opowiada się za dialogiem z Rosją.

Po raz pierwszy od wybuchu kryzysu na Ukrainie,Władimir Putin,przybył na 70 rocznicę obchodów lądowania aliantów w Normandii, gdzie spotkał się z kanclerz Angelą Merkel i prezydentem Francji.
Wg sondażu większość Niemców (89%) opowiedziała się za dialogiem z Rosją. 75 % respondentów była też przeciwna rozmieszczeniu wojsk NATO na wschodniej granicy sojuszu a 21% poparło ten pomysł.

W porównaniu z kwietniem, wzrosła liczba osób, którzy byli zdania, że Rosja jest partnerem wiarygodnym. Nie najlepiej też oceniono Amerykę jako partnera. Sceptycznie odnieśli się również do umowy o wolnym handlu, która jest obecnie negocjowana pomiędzy EU a USA.

Kto powinien wybierać szefa Komisji Europejskiej?

Jak wynika z sondażu, 60% badanych uważa,że szef KE powinien być wybierany przez Parlament Europejski. 26% twierdziła, że powinni to być szefowie państw i rządów krajów członkowskich.

Z dużą aprobatą spotkała się osoba Jean-Claude Junckera, jako szefa KE. 55% respondentów uważa,że to właśnie on powinien zostać szefem KE, nawet wtedy,gdy Wielka Brytania zagrozi wstąpieniem z Unii.
Wahania kanclerz Angeli Merkel w związku z nominacją Junckera , doprowadziły do tego, że straciła wiarygodność na płaszczyźnie europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.