Facebook Google+ Twitter

Niemcy o "nowym początku w stosunkach Rosji i USA"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-02 10:55

Niemiecka prasa pisze o nowym początku w stosunkach rosyjsko-amerykańskich. W ten sposób komentuje wczorajszą deklarację prezydentów Obamy i Miedwiediewa o kontynuacji prac nad nowym porozumieniem o redukcji zbrojeń strategicznych.

Komentatorzy nazywają ten krok nowym otwarciem i końcem epoki lodowcowej między Moskwą i Waszyngtonem. "Financial Times Deutschland" pisze o "sprzątaniu rumowiska po epoce George'a Busha". W zgodnej opinii większości komentatorów, rozmowy na temat nowego układu rozbrojeniowego mogą pomóc odbudować zaufanie między Rosją i Stanami Zjednoczonymi.

Jeśli tak się stanie, łatwiej będzie rozmawiać na temat problemów, które nadal dzielą obu partnerów - twierdzi "Sueddeutsche Zeitung". Wśród nich wymienia amerykańskie plany budowy tarczy antyrakietowej.

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze, że dla Rosji negocjacje rozbrojeniowe będą okazją, by stać się dla Stanów Zjednoczonych strategicznym partnerem i rozmawiać, jak równy z równym. "Rosyjskie
władze przeliczą się jednak, jeśli uważają, że prezydent Obama spełni ich wszystkie żadania, jak rewizja planów budowy tarczy czy dalsze rozszerzenie NATO tylko za przyzwoleniem Moskwy" - czytamy w komentarzu frankfurckiego dziennika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.