Facebook Google+ Twitter

Niemcy ofiarami brutalnych Polaków?

W sieci krążą filmy montowane przez nazistów, które przedstawiają Polaków jako oprawców niemieckiej ludności cywilnej w Bydgoszczy w 1939 roku. To kolejna próba pisania historii na nowo, widzianej oczyma propagandy hitlerowskich Niemiec.

Fragmenty niemieckich kronik z czasów hitlerowskich znów mają rzeszę widzów... / Fot. www.youtube.comPoczątek filmu to obraz uciekinierów niemieckich, jako ofiar prześladowań na Pomorzu. Naród niemiecki pokazany jest jako ofiara wypędzeń i zaznanego okrucieństwa ze strony Polaków. Nie brakuje płaczących matek z dziećmi. W kolejnej części lektor daje do zrozumienia, że armia niemiecka wyzwala swoich obywateli (odbierając należyte Niemcom ziemie) przed prześladowaniem ze strony narodu polskiego. Widzimy volksdeutschów selekcjonujących do rozstrzelania Polaków, biorących udział w wydarzeniach określonych przez niemiecką propagandę jako Krwawa Niedziela. W serwisie YouTube można także obejrzeć kroniki z obchodów Dnia Niemieckiego na stadionie Polonii. I choć większość internautów, którzy widzieli film, krytycznie odnosi się do obrazu, pojawiają się i tacy, którzy solidaryzują się z polityką Niemiec. Niektórzy piszą nawet o chciwości i ekspansywnej polityce Polski, która ,,chciała tej wojny"...
Zobacz film: Propagandowy film nazistów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czy mógłby ktoś podać jakiś przykład (ze źródłem), kiedy Niemcy zaprotestowali oficjalnie, gdy w mediach zachodnich ukazywały się "informacje" o "polskich obozach koncentracyjncyh"? Paradoksem jest, że UNESCO musi zmieniać nazwę tych obozów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.06.2007 23:13

Minus! W tym krótkim newsie zabrakło najważniejszej informacji - FILM JEST CAŁKOWICIE NIEPRAWDZIWY! Został on zmontowany z nazistowskich filmów propagandowych, ale jest zupełnym kłamstwem. Każdy historyk może to potwierdzić. Zresztą, o istnieniu tego filmu w archiwum YouTube informował portal Gazeta.pl i tam też jednoznacznie stwierdzono, że ten film to kłamstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.