Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Olimpiada Kulinarna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-19 22:20

Wschodnioniemiecki Erfurt jest od dziś stolicą światowej kuchni. Do środy potrwa tam Olimpiada Kulinarna z udziałem 1600 kucharzy z ponad 50 krajów świata.

Wirtuozi garnków i patelni tradycyjnie rozpoczęli zawody paradą w białych strojach i wysokich kucharskich czapkach. Ale od prezentacji kuchennej mody ważniejszy będzie pokaz kulinarnych umiejętności.

Kucharze i cukiernicy rywalizować będą w dwóch dyscyplinach. W konkursie kuchni gorącej trzeba przygotować trzydaniowe menu. Tak zwana wystawa zimnych talerzy to z kolei konkurs na wykonanie i zaaranżowanie przystawek i deserów.

Międzynarodowe jury oceni smak potraw, ale również ich wygląd i wykorzystanie składników. Nagrodami Olimpiady Kulinarnej są - tak jak w przypadku prawdziwych igrzysk - złote, srebrne i brązowe medale. Ważniejszy od krążków jest jednak prestiż w środowisku.

W Erfurcie gotować, dusić, piec, flambirować i garnirować będą zespoły reprezentujące kraje, regiony oraz siły zbrojne. Polska nie wystawia drużyny narodowej, ale honoru polskiej kuchni będzie bronić między innymi ekipa kucharzy Wojska Polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.