Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11723 miejsce

Niemcy. Początek sezonu Weihnachtsmarkt'ów

  • R. W.
  • Data dodania: 2010-11-21 00:53

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Nie tylko hipermarkety czynią ku nim przygotowania strojąc ogromne choinki i puszczając przez głośniki "Last Christmas". W Niemczech, od przyszłego tygodnia, będzie można wybrać się na Weihnachtsmarkt!

Blick von den Domstufen über den Erfurter Weihnachtsmarkt. Wikipedia: Creative Commons Attribution-Share Alike / Fot. Michael SanderWeihnachtsmarkt, czyli jarmark bożonarodzeniowy jest to nieodzowna, tradycyjna impreza, która odbywa się w krajach niemieckojęzycznych już od wieków. W Niemczech mają one miejsce już od końca XIV wieku, zaś w Austrii - od końca trzynastego stulecia.

Tradycyjny Weihnachtsmarkt odbywa się na starych, zabytkowych placach, ulicach miast, choć nie jest tak w przypadku każdego z jarmarków - niektóre powstają na przykład tuż przy dużym centrum handlowym.

Przechadzając się po "uliczkach" jarmarku natrafić można na pięknie ozdobione stragany oferujące ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze i drobne prezenty, wyczuć można przyciągającą woń mniej lub bardziej tradycyjnych potraw czy aromatycznego grzanego wina (Gluehwein). Łasuchy znajdą tam także straganiki ze słodkościami takimi jak wyśmienite truskawki, winogrona, banany w czekoladzie bądź jabłka w karmelu.

Jarmarkom towarzyszą bardzo różnorodne imprezy. Są to dla przykładu koncerty, prezentacje, wesołe miasteczka, lodowiska, pokazy fajerwerków i wiele innych wydarzeń.
Niektóre z jarmarków, jak Weihnachtsmarkt w Berlinie przy Czerwonym Ratuszu, oferują w tym roku także takie atrakcje jak: zdjęcia z Mikołajem, szopki bożonarodzeniowych, w tym "żywe" i wiele innych.

Wycieczka na Weihnachtsmarkt jest godna polecenia, czy to z rodziną, czy z przyjaciółmi. Każdy a pewno znajdzie na nim coś dla siebie. Niepowtarzalna atmosfera, a wieczorem bajeczna, magiczna aura Świąt zachwyci zapewne każdego odwiedzającego!

Na Weihnanchtsmarkt można się wybrać w wielu miastach już od 22.11. (w niektórych miastach zaczęły się one już wcześniej, albo się odbyły- jedno/dwudniowe) i potrwają one w większości do końca grudnia, a niektóre- do połowy stycznia. Są one czynne zazwyczaj od południa aż do późnego wieczora (wtedy są najatrakcyjniejsze). Wiele jarmarków ma ustalony pewien motyw przewodni.

Z dokładniejszymi informacjami na temat jarmarków w całych Niemczech można się zapoznać TUTAJ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.