Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Politycy krytykują wysokie premie bankowych menedżerów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-15 11:57

Niemieccy politycy ostro krytykują banki, które w czasie kryzysu wypłacają swoim menedżerom wielomilionowe premie. Według Kanclerz Angeli Merkel, jest niedopuszczalne, aby premie takie płaciły banki, które jednocześnie korzystają z pomocy państwa.

Szefowa niemieckiego rządu, wypowiadając się dla najnowszego wydania tygodnika „Der Spiegel", zapowiedziała, że sprawa ta będzie omawiana na szczycie grupy G-20 na początku kwietnia. Jej zdaniem, system premii w bankowości musi zostać w skali międzynarodowej powiązany z rzeczywistym sukcesem banków.

„Der Spiegel" cytuje też innych polityków oburzonych praktykami niektórych banków. Wicekanclerz i szef dyplomacji Frank-Walter Steinmeier powiedział gazecie, że jest wstrząśnięty oderwaniem od rzeczywistości i cynizmem wielu bankierów.

Bezpośrednim powodem krytyki ze strony polityków stała się opisana przez prasę sprawa jednego z banków w Dreźnie. Według mediów, jego zarząd przeznaczył 400 milionów euro na premie za ubiegły rok dla kadry kierowniczej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.