Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Proces podejrzanego o zbrodnie wojenne Demjaniuka w listopadzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-02 16:42

Proces podejrzanego o zbrodnie wojenne Johna Demjaniuka rozpocznie się prawdopodobnie w listopadzie. Poinformował o tym sąd w Monachium, który dopuścił akt oskarżenia przeciwko Demjaniukowi.

Ta decyzja formalnie umożliwia rozpoczęcie procesu, ale termin pierwszej rozprawy nie został jeszcze ustalony. Nadal nie wiadomo też, gdzie będzie toczyło się postępowanie.

Monachijscy sędziowie rozważają bowiem przeniesienie rozpraw do siedziby więzienia Stadelheim, w którym przebywa Demjaniuk. Lekarze orzekli wcześniej o ograniczonej zdolności oskarżonego do uczestnictwa w procesie. Może on w ciągu dnia maksymalnie odbyć po dwie 90-minutowe sesje.

Sąd w Monachium oddalił też kolejny wniosek adwokatów 89-letniego Demjaniuka o zwolnienie z aresztu. W więzieniu Stadelheim przebywa on od maja, kiedy został deportowany do Niemiec ze Stanów Zjednoczonych.

Pochodzący z Ukrainy John Demjaniuk jest oskarżony o udział w zamordowaniu 27 900 osób. Prokuratura zarzuca mu, że w 1943 r. jako strażnik obozu koncentracyjnego w Sobiborze wysłał tysiące Żydów do komór gazowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.