Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Protest pilotów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-22 13:28

Piloci należących do Lufthansy niemieckich linii lotniczych Eurowings i CityLine przystąpili do strajku. Protest, który rozpoczął się w południe, potrwa do jutra do północy.

Zrzeszający pilotów związek zawodowy Cockpit wezwał do strajku w ostatniej chwili - na około półtorej godziny przed jego rozpoczęciem. Dlatego niemieckie media ostrzegają przed chaosem, który może zapanować na niemieckich lotniskach.

W największym stopniu skutki protestu mogą odczuć pasażerowie w największych portach lotniczych - we Frankfurcie nad Menem, Monachium i Berlinie. Podobny, 24-godzinny strajk pilotów obu linii przed dwoma tygodniami spowodował odwołanie ponad 600 lotów.

Należące do Lufthansy Eurowings i CityLine rocznie przewożą 18 milionów pasażerów - najwięcej w sezonie wakacyjnym. Związek zawodowy Cockpit organizuje kolejne protesty, aby wymusić na pracodawcy podpisanie nowej, korzystniejszej dla pracowników umowy zbiorowej.

Osobny spór płacowy z dyrekcją Lufthansy toczy jej personel pokładowy i naziemny. Obecnie jego pracownicy uczestniczą w referendum strajkowym, które zakończy się w piątek. Jeśli opowiedzą się za strajkiem, co wydaje się pewne, pasażerowie Lufthansy będą musieli już od najbliższego weekendu liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.