Facebook Google+ Twitter

Niemcy przestawiają Barracka Obamę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-18 11:37

„Berliner Zeitung" napisała, że Barack Obama wygłosi w przyszły czwartek przemówienie pod Kolumną Zwycięstwa w Berlinie. Dziennik twierdzi, że tym, samym dyskusja na temat miejsca wystąpienia kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych została zakończona.

Gazeta powołuje się na źródła w Senacie Berlina. Według nich, decyzja dotycząca lokalizacji wystąpienia Obamy już zapadła. Wcześniej stała się ona powodem sporu w rządzącej w Niemczech koalicji.

Początkowo Barack Obama,który przyjedzie do Berlina 24 lipca, chciał wygłosić przemówienie poświęcone stosunkom transatlantyckim pod Bramą Brandenburską. Ten pomysł spodobał się niemieckim socjaldemokratom. Skrytykowała go natomiast kanclerz Angela Merkel.

Szefowa rządu i jednocześnie CDU wyraziła opinie, że symbol historii Niemiec, jakim jest Brama Brandenburska, nie powinien być wykorzystywany w amerykańskiej kampanii wyborczej.

Po tym oświadczeniu Obama wycofał się ze swoich planów, twierdząc, że ważniejsza od lokalizacji będzie treść jego przemówienia w Berlinie. Jak informuje „Berliner Zeitung", w tym tygodniu w stolicy Niemiec gościli przedstawiciele sztabu amerykańskiego senatora. Na plac pod Kolumną Zwycięstwa w centrum miasta decydowali się między innymi dlatego, że za przemawiającym Barackiem Obamą w tle będzie widać Bramę Brandenburską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.