Facebook Google+ Twitter

Niemcy. Przyszłość należy do chłopskiego rolnictwa...

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-20 11:15

W obliczu rosnących cen żywności niemiecki minister rolnictwa domaga się radykalnej zmiany europejskiej i światowej polityki rolnej. Horst Seehofer udzielił wywiadu dziennikowi „Bild am Sonntag".

Niemiecki minister rolnictwa uważa, że konieczne jest - jak to określił - „odrodzenie rolnictwa i rozwój produkcji rolnej nie tylko w Niemczech ale i całej Unii Europejskiej i krajach rozwijających się".

Horst Seehofer przypomniał, że w przeszłości Unia Europejska zrezygnowała z uprawiania prawie czterech milionów hektarów ziemi, aby zlikwidować nadprodukcję mleka, masła, mięsa i wina. Jego zdaniem obecnie trzeba jak najszybciej włączyć te nieużytki do produkcji. Niemiecki minister rolnictwa podkreśla, że w obliczu rosnącego szybko zapotrzebowania należy wykorzystać wszelkie możliwości powiększenia powierzchni uprawnej. Dodał, że tylko w ten sposób uda się zapobiec dalszemu wzrostowi cen żywności.

Jednocześnie Seehofer skrytykował międzynarodowe koncerny rolne podkreślając, że przyszłość musi należeć do chłopskiego, a nie przemysłowego rolnictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.