Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Quelle przeżywa oblężenie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-02 15:06

Niemiecki dom wysyłkowy Quelle, który przed dwoma tygodniami ogłosił bankructwo, przeżywa oblężenie klientów. Miliony osób chcą skorzystać na, jak reklamuje ją firma, „największej wyprzedaży w historii Niemiec".

Wyprzedaż towarów rozpoczęła się w internecie wczoraj o szóstej rano. W ciągu doby - do szóstej rano dziś - klienci złożyli na internetowej stronie Quelle 70 tysięcy zamówień. Tylko wczoraj jej adres odwiedziło prawie dwa i pół miliona użytkowników sieci. Z powodu szturmu serwery kilkakrotnie odmawiały posłuszeństwa.

Wyprzedaż obejmuje 18 milionów towarów z magazynów likwidowanego domu wysyłkowego. Największe, 30-procentowe rabaty obejmują odzież, buty, bieliznę i biżuterię. Dziś duże obniżki cen wprowadziły także sklepy Quelle, kuszące klientów sloganem: „Wszystko musi być sprzedane".

Istniejący przez ponad 80 lat dom wysyłkowy ogłosił bankructwo w październiku. Jego problemy rozpoczęły się w czerwcu wraz z upadkiem koncernu Arcandor, który był właścicielem Quelle. Walczącemu o przetrwanie Quelle nie udało się znaleźć nowego inwestora.

Dom wysyłkowy z centralą pod Norymbergą i prawie 1300 sklepów w całych Niemczech zostaną ostatecznie zamknięte za kilka tygodni po zakończeniu wyprzedaży. Wówczas pracę straci około pięciu tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.