Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Radosław Sikorski weźmie udział w Forum Polsko-Niemieckim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-05 07:15

Dwudniową wizytę w Niemczech rozpoczyna dziś minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji spotka się z ministrem Frankiem-Walterem Steinmeierem, weźmie udział w Forum Polsko-Niemieckim i wygłosi wykład na temat polityki historycznej w Europie.

Rozmowy obu ministrów mają dotyczyć najważniejszych kwestii dwustronnych i europejskich. Mają też służyć przygotowaniu polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych, które odbędą się 9 grudnia w Warszawie.

Radosław Sikorski został też zaproszony do wygłoszenia wykładu z cyklu "Podwójna pamięć - Debaty dla Europy", poświęconego kulturze pamięci w Europie.

Wieczorem obaj szefowie dyplomacji wezmą udział w Forum Polsko-Niemieckim z udziałem około stu przedstawicieli polityki, gospodarki, nauki i kultury z obu krajów. Uczestnicy forum będą rozmawiać o polsko-niemieckiej współpracy po przystąpieniu naszego kraju do strefy Schengen, europejskiej polityce bezpieczeństwa oraz polityce wschodniej po wojnie w Gruzji.

Na sobotę zaplanowano prywatną część wizyty ministra Sikorskiego w Niemczech. Wraz z małżonką będzie gościł w domu Franka-Waltera Steinmeiera. Obaj zwiedzą Muzeum Ofiar Prześladowań Politycznych XX Wieku oraz polsko-niemiecki jarmark bożonarodzeniowy w Poczdamie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.