Facebook Google+ Twitter

Niemcy rozczarowane szczytem w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-21 11:43

Niemiecka prasa nie kryje rozczarowania po szczycie Unii Europejskiej w Brukseli. Zdaniem komentatorów, spotkanie unijnych przywódców w najmniejszym stopniu nie przybliżyło Wspólnoty do wyjścia z kryzysu po odrzuceniu przez Irlandczyków Traktatu Lizbońskiego.

"Der Spiegel" nazywa rozmowy w Brukseli "szczytem bezradności". "Nie ma harmonogramu działań, nie wiadomo, jakie mają być dalsze kroki, nie ma terminu, w którym Irlandczycy mają przedstawić swoje propozycje" - wylicza tygodnik.

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" ocenia, że Unia znalazła się w takiej samej sytuacji jak po referendach we Francji i Holandii w sprawie eurokonstytucji.

"Süddeutsche Zeitung" ostrzega, że jeżeli UE szybko nie wprowadzi reform, to pozostanie w "stanie częściowej śpiączki, w którym każdy może zablokować wszystko".

Zdaniem niemieckich komentatorów, europejscy przywódcy skłaniają się ku powtórce referendum w Irlandii.

"Berliner Zeitung" dodaje, że Irlandczyków trudno będzie przekonać, że powtórne głosowanie nie oznacza wotum nieufności rządzących wobec własnego narodu. "Jeśli Irlandczycy drugi raz powiedzą "nie", reputacja Unii będzie zrujnowana" - czytamy w dzienniku z Berlina.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.