Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7336 miejsce

Niemcy. Rusza salon lotniczy ILA Berlin Air Show 2012

Na lotnisku Schönefeld rozpoczyna się salon lotniczy ILA Berlin Air Show 2012. Na targi zgłosiło się 1200 wystawców, którzy zaprezentują ponad 270 samolotów. Impreza potrwa do 16 września.

 / Fot. Ercan Karakas, GNu 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Turkish_Airlines_Airbus_A321_cockpit_Karakas.jpg?uselang=pl Salon lotniczy ILA (Internationale Luftschiffahrt Austellung) zazwyczaj odbywa się w czerwcu. Tegoroczna impreza z powodu planów oddania berlińskiego lotniska, przełożona została na wrzesień. Nowe lotnisko zostanie oddane do użytku dopiero za rok, a tegoroczne pokazy będą odbywać się w porcie Schönefeld.

Oficjalnym krajem partnerskim imprezy jest Polska. Przez cały czas trwania salonu pokazy będzie dawać grupa Żelazny. W pierwszych trzech dniach zaprezentuje się także grupa Biało-Czerwoni.

Zobacz także: Pływające lotnisko na Tamizie największym portem lotniczym świata?

Zwiedzający będą mogli zobaczyć samoloty Airbus A320, Airbus A400M oraz wiele maszyn historycznych i wojskowych. Wielu miłośników lotnictwa czeka na przeloty Messerschmittów Me-108. Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników lotnictwa wojskowego. Będzie można przyjrzeć się śmigłowcowi Sikorsky CH-53 oraz popularnemu Sikorsky S-70i Black Hawk. Będzie można podziwiać prawie wszystkie modele samolotów Airbusa, a Lufthansa ma zaprezentować swojego nowego Boeinga 747-8.Pokazy będą dostępne dla publiczności od 14. do 16. września. Za wstęp na każdy dzień imprezy trzeba będzie zapłacić 22 euro. Jak podaje portal branżowy Pasazer.com przez pierwsze trzy dni targi dostępne będą jedynie dla gości z branży i dziennikarzy.

ILA uważane są za najstarsze pokazy lotnicze na świecie. Po raz pierwszy odbyły się w 1909 r. we Frankfurcie nad Menem. Od 1992 roku odbywają się co dwa lata w Berlinie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.