Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2615 miejsce

Niemcy sfilmowali historię prawnika, który pomógł odnaleźć Adolfa Eichmanna (wideo)

W styczniu trafi na ekrany polskich kin film "Fritz Bauer kontra państwo". To nagrodzona na festiwalu w Locarno historia prawnika, który znalazł dowody winy Adolfa Eichmanna.

 / Fot. materiały prasoweW 1957 roku prawnik żydowskiego pochodzenia, Fritz Bauer, odkrywa niezbite dowody świadczące o winie Adolfa Eichmanna, hitlerowskiego SS-Obersturmbannführera, odpowiedzialnego za organizację masowych transportów Żydów do obozów zagłady, obecnie ukrywającego się w Buenos Aires.

Jako były więzień jednego z takich obozów, pragnie postawić zbrodniarzy wojennych przed sądem i uparcie walczy o sprawiedliwość. Niestety, z powodu niejasnych powiązań niemieckiego wymiary sprawiedliwości z byłymi Nazistami, doprowadzenie jakiejkolwiek sprawy do końca, pozostaje wciąż niemożliwe. Dokonując zdrady stanu, Bauer kontaktuje się z izraelskim wywiadem, Mossadem i przekazuje dokumenty obciążające Eichmanna. Dzięki temu dochodzi do procesu, który opisała później Hannah Arendt w książce “Banalność zła”.

Reżyserem filmu "Fritz Bauer kontra państwo" jest Lars Kraume. Polską premierę filmu zapowiedziano na 6 stycznia przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.