Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Skubiszewski tworzył polsko-niemieckie pojednanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-09 14:28

Niemiecka prasa pisze o Krzysztofie Skubiszewskim jako o jednym z architektów polsko-niemieckiego pojednania. Większość niemieckich dzienników odnotowuje we wtorek śmierć pierwszego niekomunistycznego szefa polskiej dyplomacji.

Media przypominają, że Krzysztof Skubiszewski wprowadził do języka polityki pojęcie "wspólnoty interesów" zjednoczonych Niemiec i demokratycznej Polski. Jak piszą, Skubiszewski odegrał kluczową rolę w negocjacjach nad polsko-niemieckim traktatem granicznym z 1990 roku.

Niemiecka Agencja Prasowa DPA podkreśla, że minister miał zasadniczy wpływ na polsko-niemieckie zbliżenie po przełomie 1989 roku. "Der Tagesspiegel" ocenia, że polsko-niemieckie pojednanie szczególnie leżało Skubiszewskimu na sercu. Berliński dziennik dodaje, że "odbarzony poczuciem humoru, znający języki i kochający wolność Krzysztof Skubiszewski był przez długie lata twarzą polskiej demokracji za granicą".

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze natomiast o "duchowej i politycznej niezależności" byłego szefa polskiej dyplomacji oraz jego konstruktywnej postawie podczas rozmów na temat zjednoczenia Niemiec i traktatów polsko-niemieckich z początku lat 90-tych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.