Facebook Google+ Twitter

Niemcy. Śmierć 70-letniej kobiety zauważono po 2 tygodniach

70-letnia kobieta została znaleziona martwa w bremskim domu opieki. Nie żyła już od 2 tygodni. Opiekun codziennie dostarczający obiad nie zauważył niczego. Chociaż posiłek odbierano nietknięty, nikt nie skontrolował czy kobieta żyje.

Dom opieki (Bundesarchiv, Bild 183-W0919-0008 / CC-BY-SA) / Fot. Huber Link, (Allgemeiner Deutscher Nachrichtendienst - Zentralbild (Bild 183))Jak informuje gazeta Bild mieszkanka domu opieki w Bremie w północnych Niemczech została znaleziono martwa w swoim mieszkaniu 70-latka, Monika E. nie żyła już od 2 tygodni. Kiedy wreszcie do niej zajrzał było już za późno na ratunek - zmarła 14 dni wcześniej. Przed nią leżała otwarta na dacie 8 maja gazeta z programem TV.

Przez 2 tygodnie nikt niczego nie dostrzegł, chociaż codziennie kobiecie dostarczano posiłek i odbierano nietknięty z dnia poprzedniego. Kierownictwo domu opieki tłumaczy, że opiekunowie się zmieniali więc spożywanie posiłków nie było dokładnie kontrolowane, a doglądanie mieszkanki było utrudnione, ponieważ rzadko kto ją odwiedzał i nie zgodziła się na codzienne telefony serwisowe sprawdzające jej samopoczucie.

Po tym przykrym wypadku w domu opieki wprowadzono nowy regulamin, teraz kierowcy rozwożący posiłki, będą musieli kontrolować spożycie posiłków przez pensjonariuszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.