Facebook Google+ Twitter

Niemcy. Sprzeciw wobec rządowego planu wychowania homoseksualnego

Nauczyciel szkoły średniej zbiera podpisy pod odnośną petycją. Zagrożono mu procesem kryminalnym, usunięciem z pracy i ... wyrzuceniem z Kościoła.

Sankt Augustin Menden Realschule / Fot. Timmyboy1984Zajęcia z „Akceptacji różnorodności seksualnej” to nazwa nowego przedmiotu obowiązkowego, który ma zostać wprowadzony w niemieckich szkołach średnich od roku szkolnego 2015/-16, w Badenii-Wirtembergii na mocy porozumienia koalicji SPD-Zieloni. Zdaniem wielu tylko na początek w tym niemieckim kraju związkowym. Działacze LGBT przy poparciu lewicowych polityków wskazują na pilną konieczność oduczania homofobii w całym kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Program nowego przedmiotu przewiduje m. in. szczegółowe przedstawianie form intymnego współżycia gejowskiego, lesbijskiego, biseksualnego oraz transeksualnego; w parach, trójkątach i grupach. Nauczyciel średniej szkoły technicznej (Realschule) Gabriel Stängle wskazał na brak w programie jakichkolwiek równoważników pozytywnego przesłania na temat tych zjawisk społeczno-seksualnych w postaci wskazania na „wysokie wskaźniki samobójstw wśród praktykujących homoseksualizm osób w okresie dojrzewania”, co jego zdaniem dotyczy również narkomanii i ryzyka zarażenia się AIDS. Zawarł je we wstępie do internetowej petycji, którą podpisało już ponad 60 tysięcy obywateli RFN.

Przeciw panu Stänglemu złożono doniesienie do prokuratury w sprawie podburzania do nienawiści, ale w prokuraturze nie dopatrzono się znamion przestępstwa i nie wszczęto postępowania. Natomiast pod naciskiem władz kościelnych Kościoła Ewangelickiego w Niemczech (który fundamentalni protestanci określają jako jeden z kościółków pastorek i pederastów) wycofał niektóre zdania. Obecnie krajowy minister wyznań i oświecenia publicznego (Kultusminister) zagroził zwolnieniem nieposłusznego wobec rządu pedagoga z pracy i zakazem wykonywania zawodu. Jak podał rozpoczęło się już postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie.

http://www.sueddeutsche.de/bildung/petition-gegen-homosexualitaet-im-unterricht-wider-die-toleranz-1.1859429

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

Panie Grzegorzu, tak to już jest, że czasami dyskusja pod tekstem zbacza na poboczny tor i się rozwija, czasem bardzo ciekawie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartku to jakaś choroba globalna wtrącanie się państwa w relacje rodzin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, mógłby pan jeszcze o A. Chorążewicza zahaczyć z usuwaniem komentarzy? Nie chce się odnosić do jego zaimpregnowania w komunizmie :)
A przechodząc do tematu artykułu - warto dodać, że liczba zebranych podpisów już przekroczyła konstytucyjną i nadal trwa, a lewaccy politycy mimo to nie chcą się nią zająć. Troche przypomina mi to sytuację z podpisami o referendum w sprawie 6-latków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku, gdyby ich wypowiedzi dotyczyły (przynajmniej po części w każdym komentarzu) tematu tego artykułu oraz były na poziomie to mógłbym się tylko cieszyć. Osobiście nie jest zwolennikiem inflacji i sztucznego podbijania punktów na szeroką skalę. To jest oszukiwanie siebie samego, nie rozwodząc się nad innymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, proszę wypić meliskę, dzięki ich połajanek ma Pan pierwsze miejsce w rankingu komentarzy dziennie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju... Po pierwsze nie zna Pan tego człowieka na tyle, by go za takowego uznać i móc to jakoś udowodnić. Po drugie nas wszystkich - bez względu na poglądy - obowiązuje dobre wychowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, proszę wybaczyć, ale jak na mnie plują to nie będe mówił że deszcz pada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obaj panowie - uspokójcie się wreszcie! Możecie sobie wymieniać uszczypliwości na skrzynkę korespondencji albo w dziale Hyde Park. W ostateczności idźcie z tym pod jakiś inny temat i do innego autora, najlepiej jednego z was obu, a nawet obu naraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam jesteś trollem i katofobem. Ja po prostu wypowiadam niewygodne dla niektórych opinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.01.2014 17:40

To co pan uprawia to nie jest wyrażanie opinii. To zwyczajny trolling i hejterstwo. Podszczypywanie, podgryzanie co poniektórych, aby tylko rozpoczął się potok słów.

Opinia to opinia. I jest pożądana przez wszystkie serwisy. Ludzie lubią czytać opinie. Ba, na opiniach można się wybić - patrz: blogerzy, którzy pisząc bloga o czymś tam zarabiają pieniądze. To też są opinie.

Pan jest zwykłym trollem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.