Facebook Google+ Twitter

Niemcy sprzedali Rosji polski gaz i ropę. "Toniemy w długach"

Niemiecki koncern RWE sprzedał za 5,1 mld 1900 koncesji na poszukiwanie gazu i złóż nafty rosyjskim oligarchom. Swoją decyzję tłumaczy kłopotami finansowymi. W obliczu kryzysu na Krymie, gdy Niemcą chcą nałożyć sankcje na Rosję, to paradoks

 / Fot. By BTR (Praca własna) [CC-BY-SA-2.5], via Wikimedia Commons1900 koncesji na poszukiwanie oraz eksploatację gazu i złóż nafty w Polsce, Danii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Niemiecki koncern RWE sprzedał je wszystkie holdingowi Alfa Group, który jest w rękach rosyjskich oligarchów.

Koncern tłumaczy, że podjął taką decyzję wyłącznie z powodów finansowych. Warto dodać, że kondycja finansowa RWE jest fatalna - długi wynoszą już ponad 30 miliardów euro. "Jest to niezbędny krok w kierunku poprawy naszej kondycji finansowej" - tłumaczył dyrektor generalny RWE Peter Terium.

O transakcji miał zostać poinformowany niemiecki rząd. Koncern twierdzi, że Berlin nie zareagował na tę wiadomość - podaje TVN24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie ma znaczenia, czy koncesje gazu łupkowego będą w rękach Rosyjskich, czy Amerykańskich. W każdym przypadku, zostaniemy wykorzystani. Żadna firma chcąca wydobywać gaz na naszym terenie nie jest instytucją dobroczyną. I skończmy z uprzedzeniami, bo wygląda to na rasizm. Po pierwsze nie dopuśćmy do wydobywania gazu z łupków. Wprowadźmy podatek na tyle wysoki, aby nikomu naszego gazu z łupków nie opłacało się wydobywać. I wtedy wyjdziemy na tym najlepiej, I zostawmy sobie ten gaz na przyszłość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzyb nie zauważyłeś, że obecnie rządzi Tusk i Komorowski? To, od nich zależy rozwój Polskiej gospodarki. Kto podpisuje kontrakty na Polski Gaz?- ufoludki?
Wystarczyło wcześniej przewidzieć, że firmy będą sprzedawać swoje udziały dla ruskich i zawrzeć klauzule zabezpieczające przed oddawaniem w ruskie łapy Polskiego gazu łupkowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konopka,opamietaj się-Tusk i Komorowski nie mieli akcji koncernu RWE.Nie zauważyłeś może ale to są prywatne spółki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto skutki rządów Tuska i Komorowskiego !!!
Trybunał Stanu dla tych zdrajców!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.