Facebook Google+ Twitter

Niemcy: sukces w walce z piractwem internetowym

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-13 10:21

Niemiecka organizacja ochrony praw autorskich GEMA (odpowiednik ZAiKS-u) odniosła częściowy sukces w walce z nielegalnymi kopiami. VideoTube GmbH z siedziba w Landshut musi wycofać 25 klipów ze swojego serwisu.

VideoTube.de / Fot. Screen - Adam J. PisulaJak informuje "Die Welt" Sąd Krajowy w Kolonii zabezpieczył powództwo GEMA w sprawie określonych tytułów grup Tokio Hotel oraz Bushido. - Prawa autorskie do utworów tych grup znajdują sie w rękach GEMA - uzasadnił wyrok rzecznik prasowy sądu. Przedstawiciele GEMA mówili o sukcesie i "pierwszym kroku na właściwej drodze".

To pierwszy w Niemczech wyrok zabraniający któremukolwiek z serwisów wideo używania nielicencjonowanych utworów znajdujących sie pod opieką GEMA. Zaledwie przed kilkoma dniami przedstawiciele VideoTube zerwali rozmowy z GEMA dotyczące umów licencyjnych. GEMA reprezentuje w Niemczech około 60 tys. kompozytorów, autorów tekstów i wydawnictw muzycznych.

VideoTube oskarżył GEMA o sprowokowanie precedensu. Organizacja ta żądała od VideoTube 20 procent przewidywanych w 2007 r. obrotów jako opłatę za udzielenie licencji. Przedsiębiorstwo z Landshut liczy się z falą podobnych procesów sądowych. Według VideoTube wielokrotnie już na żądanie GEMA zostały ze stron serwisu usunięte niezgodne z prawem klipy. Wbudowano również filtr, który przeszukiwał zawartość nadsyłanych materiałów.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.07.2007 16:21

Maciek :-)))))

Mowiac szczerze, nie sadze... Gdyby chodzilo o wyrok polskiego sadu, byloby to co innego... W tym wypadku nie ma bezposredniego "zagrozenia" :-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.