Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7271 miejsce

Niemcy świętują Różany Poniedziałek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 16:14

Ulice wielu niemieckich miast opanowały kolorowe tłumy błaznów i przebierańców. W Niemczech obchodzony jest Różany Poniedziałek, który stanowi kulminację karnawałowych ostatków. Najbardziej huczna zabawa trwa w Nadrenii.

Zgodnie z tradycją, o 11:11 ulicami Kolonii, Moguncji, Düsseldorfu i innych nadreńskich miast ruszyły barwne pochody przebierańców w czapkach i perukach. Przez ulice przetaczają się wielokilometrowe korowody samochodów, orkiestr w historycznych strojach i komików.

Tylko w Kolonii na trasę wyruszyło 150 pojazdów z platformami, z których posypało się 150 ton słodyczy. Mimo chłodu i brzydkiej pogody na ulicach zgromadziło się milion widzów.

Na platformach tradycyjnie umieszczono też ogromne kukły polityków i innych postaci, znanych, choć nie zawsze lubianych. Jest wśród nich postać Angeli Merkel, której po interwencji organizatorów trzeba było domalować skromne bikini, aby pani kanclerz nie była zupełnie naga.

Tak będzie do wieczora, kiedy zabawa przeniesie się do pubów i restauracji. A na ulicach rozpocznie się wielkie sprzątanie po ostatkowym szaleństwie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.