Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Terrorystka RAF zatrzymana po 30 latach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-28 19:19

Ponad 30 lat po zamordowaniu ówczesnego prokuratora generalnego RFN w Niemczech aresztowano byłą terrorystkę Frakcji Czerwonej Armii, która mogła dokonać zamachu.

Podejrzaną jest 57-letnia obecnie Verena Becker, która wcześniej została oczyszczona z zarzutów.

Nowych poszlak, że to własnie Becker mogła strzelać do prokuratora Siegfrieda Bubacka w kwietniu 1977 r., dostarczyła niedawna analiza DNA oraz przeprowadzona przed tygodniem rewizja w mieszkaniu byłej terrorystki RAF-u. Zabezpieczone materiały świadczą, zdaniem prokuratury generalnej, o tym, że Becker miała „istotny wkład w przygotowanie i przeprowadzenie zamachu". Ostatecznych dowodów nadal jednak nie ma.

Poszukiwanie sprawcy jednego z najbardziej spektakularnych zamachów RAF-u trwa w Niemczech od lat. Chociaż Frakcja Czerwonej Armii przyznała się do zabicia prokuratora Bubacka, nigdy ostatecznie nie wyjaśniono, kto oddał śmiertelne strzały. Zamachowcy byli bowiem zamaskowani.

Verena Becker od początku znajdowała się w gronie podejrzanych, ale postępowanie wobec niej umorzono z braku dowodów. Becker i tak skazano na dożywocie za udział w strzelaninie podczas jej aresztowania w 1977 r. W 1989 r. została ułaskawiona i od tego czasu żyje na wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zainteresowanym tematyką RAFu polecam dokument niemieckiej telewizji publicznej ARD "Die RAF" oraz film "Der Baader-Meinhof Komplex".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.