Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29391 miejsce

Niemcy też walczą z inwazją biedronek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-02 07:51

Choć podobno przynoszą szczęście, tym razem są zmorą dla turystów. Niemieckie wybrzeże Bałtyku przeżywa inwazję biedronek.

Turyści się skarżą, a nawet skracają urlopy. Biedronki nie stwarzają zagrożenia, ale bardzo utrudniają życie. Niemieckie telewizje pokazują kosze plażowe, ręczniki, ubrania i samochody - wszystko oblepione setkami biedronek.

Nie da się ujść nawet pięciu metrów bez otrzepywania się - skraży się jedna z turystek. Największy kłopot czerwono-czarna plaga stanowi dla osób z małymi dziećmi. Urząd Zdrowia w Rostocku wydał nawet specjalną ulotkę. Radzi w niej, by nie ubierać się w jaskrawe kolory, a w oknach mieszkań zawieszać siatki przeciwko muchom.

Zdaniem ekologów, inwazja biedronek to skutek ciepłej i wilgotnej pogody. Sprzyja ona rozwojowi mszyc, którymi żywią się biedronki.

Turyści nie powinni jednak zmieniać planów urlopowych. Za parę dni problem rozwiąże się się sam, a biedronki powędrują w głąb lądu - przewiduje Ingo Ludwichowski z Niemieckiego Związku Ochrony Środowiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.