Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Urodziny niedźwiadka Knuta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-05 16:21

Najsłynniejszy niedźwiedź polarny na świecie - Knut z berlińskiego zoo - obchodzi trzecie urodziny. Przyjęcie z tej okazji zgotowały misiowi setki berlińczyków, którzy zgromadzili się przy wybiegu dla niedźwiedzi.

Pojawienie się solenizanta przyjęto okrzykami i oklaskami. Członkowie fanclubu misia „Knut forever", kiedyś walczący o pozostanie ulubieńca w stolicy Niemiec, zaśpiewali specjalnie ułożoną piosenkę.
Bardziej niż okolicznościowe popisy wokalne Knuta interesował jednak prezent - wielki blok lodu z zamrożonymi warzywami i owocami oraz trzema rybami na trzecie urodziny. Więcej uwagi niż fanom miś poświęca również swojej partnerce - sprowadzonej z Monachium niedźwiedzicy Giannie, z którą od września dzieli wybieg.

Po narodzinach Knut został odrzucony przez matkę. Przeżył dzięki zaangażowaniu opiekuna Thomasa Dörfleina, który karmił go butelką. Kiedy zdjęcia małego niedźwiadka obiegły świat, Knut błyskawicznie zyskał tysiące fanów na wszystkich kontynentach. Stał się bohaterem książek, filmów i piosenek oraz ambasadorem kampanii na rzecz zachowania ginących gatunków zwierząt. Dziś ogromny niedźwiedź, choć w niczym nie przypomina pluszowej zabawki, nadal jest dumą berlińskiego zoo i magnesem dla turystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.