Niemcy - Urugwaj 3:2. Khedira dał Niemcom 3. miejsce!

Niemcy trzecią drużyną świata! Za nami piękny, emocjonujący mecz o 3. miejsce mundialu 2010. Padło pięć bramek, obserwowaliśmy niezwykłe akcje. W 82. minucie Khedira dał Niemcom prowadzenie, którego nasi zachodni sąsiedzi już nie oddali do końca.

Oby jutrzejszy finał był równie emocjonujący co dzisiejszy mecz :) Boję się jednak, że jeśli Holandia nie strzeli pierwsza, to Hiszpanie zabiją jutrzejszy futbol. Dziękuję wszystkim, którzy razem ze mną śledzili i współtworzyli dzisiejszą relację.

90 + 2 - FORLAN! POPRZECZKA! KONIEC! NIEMCY TRZECIĄ DRUŻYNĄ ŚWIATA!

90 + 2 - faul. Suarez faulowany przez Friedricha. Wolny dla Urugwaju. Wyrównają?

90. +1 - Forlan i Caceras walczą o bramkę. Zmiana u Niemców. Ozil schodzi.

90. min - dwie minuty doliczone.

89. min - Suarez szukał gola. Zatrzymał go jednak Friedrich.

87. min - Kiessling nad bramką Urugwaju.

86. min - Urugwaj wyrówna? Ma mało czasu.

85. min - Ewa Krzysiak: Paul przeżyje, co za ulga :)

82. min - rożny dla Niemców. Wrzutka Ozila. ZAMIESZANIE POD BRAMKĄ URUGWAJU! PIĘKNA GŁÓWKA! KHEDIRA GOOOOL! NIEMCY 3:2.

81. min - Jansen schodzi.

80. min - Boateng wrzucał na pole karne. Kiessling nie sięgnał piłki, choć był blisko.

79. min - będzie dogrywka? I karne?

78. min - Cavani - jego atak został zatrzymany.

77. min - schodzi Perez, wchodzi Gargano.

76. min - Kiessling! ALE BOMBA! Muslera ledwo obronił.

76. min - Schweinsteiger z prawej strony. Caceres przerwał tę akcję.

73. min - Cacau schodzi, Kiessling wchodzi. A Schweinsteiger za wysoko nad bramką.

Maximiliano Pereira (R) i Bastian Schweinsteiger (P) / Fot. PAP/EPA71. min - strzelał Cacau. Ponad bramką.

67. min - Suarez ograł Friedricha. Wrócił się Schweinsteiger, przerwał akcję Urugwaju. Rożny. Forlan wrzuca. Suarez zza pola karnego. Za wysoko.

66. min - Mueller zza pola karnego. Daleko od bramki Muslery.

65. min - trójkowa akcja Forlaz-Suarez-Cavani. Było niebezpiecznie pod bramką Niemców.

62. min - Suarez z dystansu! Butt broni, ale miał ogromne problemy z tym uderzeniem.

59. min - Forlan-Suarez. Strzela! Friedrich blokuje strzał.

56. min - GOOOL! GOOOL! GOOOL! Świetne dośrodkowanie Boatenga. Muslera wychodzi do piłki, ale Jansen świetnie główkuje i mamy remis 2:2.

53. min - Schweinsteiger pędzi lewą stroną boiska. Atak zatrzymany.

50. min - GOOOOOOL! Arevalo dośrodkowuje wprost do Forlana. Forlan składa się do strzału. CO ZA PIĘKNA BRAMKA! 2:1 Urugwaj!

48. min - Cavani! NIE MA SPALONEGO! STRZELA! BUTT BRONI! DOBITKA! Nie. Mamy tylko rożny.

47. min - rożny Niemców. Piłka wybita z pola karnego Muslery.

Hans Joerg Butt / Fot. PAP/EPA46. min - drużyny już na boisku. Nie ma zmian. Gramy dalej!

W przerwie meczu: Marcin Iwan: "jakby te wszystkie okazje które się zmarnowały zostały wykorzystane to by było goooli a goli. Ja tam trzymam z Urugwajem. Mam nadzieje, że ośmiornica się pomyliła"

45 + 1 - koniec pierwszej połowy. Strasznie tam pada.

45. min - sędzia dolicza minutę. Mueller i Cacau pędzą na bramkę Urugwaju. Bez gola.

44. min - rożny Niemców. Muslera - niepewna interwencja. Kontra Urugwaju. Forlan pędzi na bramkę przeciwników! Bez gola.

43. min - wolny dla Niemiec. Schweinsteiger przeniósł piłkę nad bramką Muslery.

41. min - SUAREEEEZ. PĘĘĘĘDZI! STRZELA! GOL! NIE! Ajajajajaj! Jak to było blisko!

41. min - atak za atakiem Urugwaju. Niemcy nie mogą wyjść ze swojej połowy.

39. min - Cavani pod bramką Niemców. Decyzja sędziego - spalony. Powtórka: spalonego nie było.

Kadr z meczu Niemcy Urugwaj / Fot. PAP/EPA37. min - ozil w polu karnym! UWAGA! Atak zatrzymany.

32. min - Schweinsteiger, Ozil. Atak Niemców rozbity. Urugwaj atakuje. Tylko rożny.

31. min - Adam Lutostański: "W reprezentacji Urugwaju jest zawodnik Kabani, nie wiem jak to się pisze ale zawsze jak sprawozdawca mówi jego nazwisko to mi się to kojarzy z South Parkiem i tym jak chyba Cartman mówi: "kabanie" :)"

30. min - Suarez, Cavani. Atak Urugwaju rozbity.

27. min - CUDOWNY KONTRATAK URUGWAJU! Cavani GOOOOL! 1:1!

26. min - kontra Niemców. Schweinsteiger, Ozil, Khedira. Muslera wybija. Ale nawet jakby wpadło - był spalony.

24. min - Forlan główkuje! Mogła być bramka! Ale jest tylko rożny.

22. min - dwie dobre akcje Niemców. Ale nie zakończyły się golem. Paul zdaje się, że się nie mylił :)

18. min - Schweinsteiger z DYSTANSU! MUELLER DOBIJA! Muslera POKONANY! 1:0 NIEMCY!

14. min - Rafał Gdak: "ja nie oglądam - nie mogę znieść, że to mecz o 3 m-sce :("

12. min - pod bramką Niemców szaleje Fucile. Niemieccy obrońcy skutecznie go zatrzymali.

9. min - świetne dośrodkowanie Ozila. Urugwajczyków przed utratą bramki ratuje poprzeczka. Mueller próbował dobijać, ale nic z tego.

8. min - Jansen pędzi lewą stroną boiska. Wywalczył rzut rożny.

6. min - rzut wolny dla Urugwaju. Forlan strzela. Ręka - Cacau. Też dostał żółtą kartkę. Kolejny wolny. Forlan - dobry strzał, ale niecelny.

5. min - Aogo dostał żółtą kartkę, za ostry atak na Pereza.

2. min - Schweinsteiger faulowany. Rzut wolny dla Niemców.

1. min - ROZPOCZĘŁO SIĘ!