Niemcy w finale. Brazylia znokautowana

Niemcy pokonali Brazylię 7:1. Prowadzili już od pierwszych minut, a w 30 minucie wygrywali już 5 golami.

/ Fot. PAP/EPAW drużynie Brazylii brakowało dwóch znakomitych piłkarzy. Kontuzjowanego Neymara zastąpił Bernard, natomiast Silvę - Dante. Jednak od początku obrona nie funkcjonowała, tak jak powinna.

Już w 11. minucie padł pierwszy gol. Strzelił Thomas Mueller. Brazylijczycy byli bezradni. Kolejne gole z łatwością przychodziły Niemcom. W 23 minucie trafił Miroslav Klose, natomiast w 24 i 26 Toni Kroos. Potem jeszcze strzelcem został Sami Khedira. Brazylia nie dała rady nawet nawiązać walki z rywalami. Na MŚ jeszcze nikt nikt nie został tak zmiażdżony. To był nokaut! Niemcy grali "luźno" i szybko wypracowywali sobie świetną sytuację. Siedmiokrotnie zakończyła się golami, Brazylia też strzeliła - jednego.

Gdy w bramkę Brazylii został trafiony trzeci gol, kibice zaczęli wybuchać wściekłością. Do akcji musiała wkroczyć policja.
W 70 minucie na 6:0 bramkę strzelił Andre Schuerrle. W 10 minucie była powtórka z rozrywki: ten sam zawodnik strzelił następnego gola. W 90 minucie w końcu Brazylia strzeliła: Oscar zdobył dla swojej drużyny jedynego gola.

Składy drużyn:
Brazylia: Julio Cesar, David Luiz, Dante, Marcelo - Oscar, Fernandinho, Luiz Gustavo, Bernard, Hulk, Fred
Niemcy: Schuerrie, Mueller, Kroos, Schweinsteig, Draxler, Oezil, Hoewedes, Martesacker, Boateng, Lahm, Neuer